بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 7 ژوئن 2019 | 00:11 ق.ظ
امروز انقلاب اسلامی خط مشی انقلاب‌های بزرگ در سراسر جهان است
امروز انقلاب اسلامی خط مشی انقلاب‌های بزرگ در سراسر جهان است
حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از رهنمودهای قرآن و نهج البلاغه بود که امروز آن را در امریکا و اروپا نشر می‌دهند.

شعار سال:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از رهنمودهای قرآن و نهج البلاغه بود که امروز آن را در امریکا و اروپا نشر می‌دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی صبح امروز در مراسم باشکوه نماز عید فطر با اشاره به اینکه عید فطر به عنوان عید بازگشت به فطرت و سلامت نفس است، افزود: فلسفه خطبه را توجه به ترکیه نفس میدانم و همچنین پایان رمضان را آغاز پیوند با عبودیت باید دانست.

وی تصریح کرد: در ماه رمضان به سمت پرورگار حرکت کردیم و دیدیم می‌شود اتصال به خداوند متعال را استمرار داد.

شعبانی موثقی همچنین ادامه داد: دعا کنیم از هواهای نفسانی دور شویم زیرا انسان با سلامت و توجه به ملکوت و فطرت خدا زاده شده و عید فطر بازگشت به خداست.

خبر جدید  دلایل افزایش بی‌رویه قیمت گوشت

وی خواستار توجه جوانان به نماز شد و گفت آنچه امروز جامعه را از منجلاب ظلم و فساد بازداشته نماز و عبودیت خداوند متعال است.

وی در خطبه دوم با بیان اینکه حضور مردم دارالمؤمنین در راهپیمایی روز قدس با همه مشکلات اقتصادی نشان از درک بالای سیاسی و اجتماعی آنها بود.

وی تصریح کرد: عظمت امروز و آنچه امروز از اسلام باقی است نشان از عظمت امام (ره) و رهنمودهای رهبر انقلاب دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: اگر امروز علم هدایتی در عالم بلند شده است نشان از بنیان درست و الهی بوده که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در دنیا پایه‌گذاری کرده است.

خبر جدید  شناسايي 80 هزار کودک مشمول طرح غربالگری بینایی در همدان

وی افزود: اگر امروز تشیع در دنیا عظمت داشته و کشورهای اروپایی آمده و با آموزش و نشر انقلاب در کشورهای خود حرکت‌های سیاسی را هدایت می‌کنند، همه از آرمان‌های انقلاب الگو برداری شده‌اند.

امام جمعه همدان عظمت اسلام و ‌تشیع را مرهون رهنمودهای امام خمینی (ره) دانست و گفت: امروز طلبه‌هایی در حوزه علمیه قم از ۸۰ کشور دنیا حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز مواضع رهبری برآمده از تعالیم سیاسی امام علی (ع) بوده، جوانان با انس با قرآن و نهج البلاغه می‌توانند در همه عرصه‌ها پیشگام باشند.

وی افزود: مواضع رهبری برآمده از تعالیم سیاسی امام علی (ع)در نهج البلاغه است و اکنون اگر گوش شنوایی باشد هنوز صدای خطبه‌های حضرت علی (ع) از مسجد کوفه به گوش می‌رسد.

خبر جدید  49.8 درصد از اعتبارات هزینه‌ای حقوق در همدان ابلاغ شده است

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه تصریح کرد: امروز اگر از برکت حضور امام علی (ع) محروم هستیم اما راه و منش امام همواره در زندگی‌های ما نمایان است.

وی در پایان افزود: یادی کنیم از انقلاب گران ۱۵ خرداد که استمرار راه آنها به عهده ما بوده لذا باید این حرکت و پر خیر و برکت را ادامه داده و الگو بگیریم.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۱۵خرداد۱۳۹۸،کدخبر:۹۸۰۳۱۵۰۶۴۶۷،www.isna.ir

منبع :: امروز انقلاب اسلامی خط مشی انقلاب‌های بزرگ در سراسر جهان است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال