تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 فوریه 2019 | 03:23 ق.ظ
بهره برداری از۵طرح و آعازعملیات اجرایی ۱۲ پروژه در همدان
بهره برداری از۵طرح و آعازعملیات اجرایی ۱۲ پروژه در همدان
جلسه همدان مدیرکل راه و شهرسازی همدان از به بهره برداری رسيدن ۵طرح و آغاز عمليات اجرايی۱۲پروژه در استان خبر داد.

شعار سال: جلسه همدان مدیرکل راه و شهرسازی همدان از به بهره برداری رسيدن ۵طرح و آغاز عمليات اجرايی۱۲پروژه در استان خبر داد.

حسن ربانی ارشد گفت: همزمان با فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب و ایام الله دهه فجر پنج طرح راه و شهرسازی در این استان بهره برداری و عملیات اجرایی ۱۲ طرح دیگر آغاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان ۸۶ تختخوابی برکت آیت الله بهاری با ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان بهار بهره برداری می شود.

وی افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و زیربنای هشت هزار و ۸۲۰ متر مربع آماده بهره برداری است.

ربانی ارشد ادامه داد: بهره برداری از راه روستایی چهار روستای مبارکین، باقرآباد، ترمیانک و گلستان درجزین در شهرستان های فامنین، تویسرکان و رزن از دیگر طرح های قابل بهره برداری در دهه فجر است.

وی بیان کرد: همزمان با بهره برداری از این طرح ها عملیات اجرایی ۱۲ طرح نیز با اعتبار اولیه ۶۳۰ میلیارد ریال آغاز می شود.

خبر جدید  ورود مدعی العموم به موضوع کشف آثار باستانی در میدان اصلی شهر همدان برای حفاظت از این آثار تاریخی

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه بهسازی و مرمت بازار تاریخی نهاوند با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال یکی از مهم ترین طرح هایی است که عملیات اجرایی آن آغاز می شود افزود: آغاز عملیات اجرایی بهسازی و توسعه راه های همدان- قهاوند- کمیجان، نهاوند – فیروزان و قطعه چهارم تویسرکان – کنگاور از دیگر طرح های مهم قابل بهره برداری است.

ربانی ارشد گفت: در چهل سال گذشته ۲ هزار و ۷۲۴ کیلومتر راه روستایی در استان همدان اجرا شده که ۱۸۲ کیلومتر آن از آغاز دولت یازدهم ساخته شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تا پایان آذر ماه امسال نزدیک به ۶۲۵ کیلومتر بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه در استان به بهره برداری رسیده است.

ربانی ارشد تاکید کرد: ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۵۰ خانوار از راه آسفالت شده بهره می برند و ۹۹.۴۴ درصد از جمعیت کل روستا های استان آسفالته هستند.

خبر جدید  معلمان در پرورش حقوق شهروندی نقشی کلیدی دارند

وی ادامه داد: ساخت بزرگراه های همدان – سنندج، همدان – کرمانشاه، همدان – ملایر، ملایر – توره، همدان – رزن – تاکستان و همچنین آزادراه ساوه تهران از طرح های مهم این اداره کل در چهل سالگی انقلاب اسلامی محسوب می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان افزود: ساخت سه بیمارستان بعثت همدان، شهید قدوسی نهاوند و بیمارستان بهار از دیگر طرح های مهم عمرانی استان است.

وی ادامه داد: از ۲۹ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر تعهد شده، ۲۸ هزار واحد آماده و تحویل متقاضیان شده است.

ربانی ارشد تاکید کرد: ۹۵ محله هدف بازآفرینی در استان مصوب شده است و به نوبت عملیات بازسازی آنها انجام می شود.

همدان شهر پرتراکم کشور

وی با تاکید بر اینکه همدان از شهرهای پرتراکم کشور محسوب می شود اظهار داشت: جمعیت در شهر همدان بسیار متراکم است و باید به صورت پیوسته این شهر گسترش یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان عنوان کرد: باید با حفظ باغ ها و زمین های مستعد کشاورزی و همچنین مشاوره کارشناسی شهر همدان بزرگ شود.

خبر جدید  بازار داغ فروش دام در آستانه عید قربان

وی با اشاره به اینکه گرانی مسکن برگرفته از اقتصاد کلان کشور است گفت: نبود صنایع قابل سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در مسکن و بالا بودن قیمت زمین موجب افزایش قیمت مسکن در همدان شده است.

ربانی ارشد تاکید کرد: طبق برنامه جامع باید سه هزار مسکن مصرفی در همدان ساخته شود.

وی با بیان اینکه ساخت «شهر جدید حورا» در اولویت قرار ندارد ادامه داد: به دلیل اینکه شهر باید پیوسته توسعه یابد در حال حاضر توسعه شهر همدان و اجرای طرج جامع شهری در اولویت قرار گرفته است.

گفتنی است در این جلسه از زحمات آقای رضا معصومی تقدیر و آقای جلال جلیلی به عنوان سرپرست اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل معرفی شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه وزارت راه و شهرسازی، تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۶۴۱۴۶ ، www.news.mrud.ir

منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال