بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 11 فوریه 2020 | 09:25 ق.ظ
تولیدات رسانه‌ای صداوسیمای همدان از دیگر مراکز استانی ضعیف‌تر است
تولیدات رسانه‌ای صداوسیمای همدان از دیگر مراکز استانی ضعیف‌تر است
شش دفتر تشکل دانشجویی استان همدان در نامه‌ای به دهقان نیری، مدیرکل صداوسیمای مرکز این استان ابهامات و دغدغه‌های خود را با وی مطرح کردند.

  به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شش دفتر تشکل دانشجویی استان همدان در نامه‌ای به دهقان نیری، مدیرکل صداوسیمای مرکز این استان ابهامات و دغدغه‌های خود را با وی مطرح کردند.

در این نامه آمده است:

احتراما باتوجه به ابهامات و سوالات موجود در رابطه با مدیریت حضرتعالی در صدا و سیمای مرکز همدان بر آن شدیم تا این نامه که حاوی بخش کوچکی از دغدغه‌های جوانان می‌باشد خطاب به جنابتان بنگاریم.

جناب مدیر کل!

شاید حضرتعالی در رابطه با اهمیت مسند و جایگاهی که بر آن تکیه زده اید بیش از هرکسی آگاه و مطلع باشید، (البته لازم است تاکید کنیم شاید!) واقعیت در رابطه با صدا و سیما همانیست که امام راحل به آن اشاره فرمودند: و براستی که صدا و سیما یک دانشگاه بزرگ و ملی است. یکی از سوالات اساسی که به وجود می‌آید این است که مدیریت حضرتعالی چه بر سر این دانشگاه آورده است که این روز‌ها هیچ دانشجویی حاضر به نشستن در کلاس‌های آن نیست.

بخشی از ماجرا به ابعاد فنی و حرفه‌ای فعالیت رسانه‌ای باز می‌گردد که متاسفانه در این زمینه به شکل تعجب آوری حتی از سایر مراکز استان‌ها ضعیف‌تر هستیم چه رسد به استاندارد تولید برنامه در شبکه‌های ملی. بخش دیگر ماجرا مساله‌یمحتوایی و بُرد رسانه‌ای مرکز همدان است که از میزان پوشش رویداد‌های مختلف همدان در شبکه‌های ملی می‌توان به آن پی برد. نمونه واضح و مشخص آن در روز‌های گذشته این است که با گذشت نزدیک به ۴۰ روز از شهادت فرمانده‌ی سرافراز اسلام و جبهه‌ی مقاومت، حاج قاسم سلیمانی شاهد برگزاری برنامه‌هایی با استاندارد ملی در سطح شهر و استان همدان هستیم که هیچ یک نه تنها در شبکه‌های سراسری بلکه در شبکه‌ی استانی نیز به خوبی پوشش داده نمی‌شود.   شاید نتوان این حجم از عدم اهتمام به پوشش صحیح برنامه‌های ملی و استانی را به پای عدم قابلیت حرفه‌ای مرکز همدان نوشت بلکه شاید مساله فراتر از آن و عدم التزام به مبانی انقلاب و پیروی از مکتب امام و رهبری معظم باشد. حال با همه‌ی این احوال شاید بهتر باشد حتی به شیوه‌ی رئیس جمهور هم که شده یک نظر سنجی از میزان مخاطبان رسانه‌ای که زمام دار آن هستید داشته باشید. همان مخاطبانی که باید مسائل، مشکلات، گره‌های زندگی و دغدغه‌های روزمره شان در این ساختار پیگیری شود، اما متاسفانه دیدگان صبور و پر از محبتشان صرفا به حضور و رفت و آمد نمایشی مسئولین و مدیران استان عادت کرده است. قطعا یکی نمایشی‌ترین حضور مدیران در سال‌های اخیر مربوط به حضور اخیر جناب استاندار در صدا و سیمایی است که گویا نسبتی با صدا و سیمای مطبوع و مورد نظر امامین انقلاب ندارد. به هیچ وجه نمی‌خواهیم با سوء ظن به این حضور و برنامه نگاه کنیم، اما متاسفانه عدم پرسش و پاسخ تخصصی و ناظر به مشکلات عمیق اقتصادی و معیشتی مردم، سوالات و ابهامات بسیاری ایجاد کرده است که نه به صورت شفاهی بلکه به صورت عملی نیاز به پاسخگویی دارد.

خبر جدید  امام جمعه فقط خود را به تریبون نماز جمعه محدود نکند/ ارتباط مستقیم مسئولان با مردم آنان را در جهت بهبود وضعیت معیشتشان یاری می‌کند

مهمترین سوال و شائبه موجود این است که آیا از این حضور نمایشی و بدون پاسخگویی به سوالات اساسی و مشکلات عمیق مردم توسط استاندار محترم، می‌توان برداشت کرد که آنتن صدا و سیمایی که باید مردمی و دینی باشد نه رانتی و فرمایشی فروخته شده است؟ اگر چنین است لطفا شفاف بفرمائید که آنتن صدا و سیمایی که متعلق به تمام مردم استان است را به چه قیمتی فروختید؟

خبر جدید  فرماندار همدان: دفتر یونسکو در همدان تاسیس نخواهد شد / وام‌های تسهیلات روستایی نیاز به کمیسیون‌های چند نفره دارند

اما اگر چنین نیست که ما نیز از عمق وجود آرزومندیم چنین نباشد لطفا به صورت عملی این موضوع را اثبات کنید. پیشنهاد داریم چند نفر از کارشناسان توانمند منتقد به آمار اشتغال و مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان که با نگاه عمیق و علمی به وضعیت موجود منتقد هستند را به آنتن زنده‌ی سازمان تحت مدیریتتان دعوت کرده و اجازه دهید به صورت شفاف با مردم سخن بگویند و به همان میزان که اجازه دادید نماینده دولتی که ناکارآمدی و ناتوانی اش در اداره‌ی کشور و حل معضلات و مشکلات مردم بیش از پیش خودنمایی میکند اجازه دهید جوانان مؤمن و انقلابی که سرشار از امید و توانایی هستند از مشکلات و انتقادات مردم سخن به میان آورده و راهکار‌های خود را مطرح نمایند. البته امیدواریم اگر چنین کردید در انتهای برنامه با همان ذوق و اشتیاق اقدام به گرفتن عکس یادگاری نمائید.

خبر جدید  دانشجویان پرستاری دانشگاه ملایر در مسیر راهپیمایی غرفه سلامت برپا کردند

در پایان امیدواریم به جای توجیه و عدم پاسخگویی به فکر اصلاح مجموعه‌ی تحت مدیریتتان باشید.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور همدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان همدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال