بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 16:50 ب.ظ
جریمه و محکومیت برای متخلفان زیست محیطی
جریمه و محکومیت برای متخلفان زیست محیطی
رانندگی در مه کار خطرناکی است، به ویژه اگر اولین بار است که در هوای مه آلود رانندگی می‌کنید!

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز همدان ، سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: پس از دریافت گزارش‌هایی درباره تخلیه فاضلاب در مکان‌های ممنوعه، ماموران با تهیه مستندات لازم شامل عکس و فیلم از این تخلف ، موضوع را پیگیری کردند.

رضا گوهری رفعت افزود: متخلفان پس از بارگیری فاضلاب خام، آن را در مکان‌های غیرمجاز تخلیه می‌کردند که با جمع آوری مستندات و اطلاعات لازم، دستگیر و متهمان به همراه پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند. تخلیه غیرمجاز انواع پسماند‌ها و پساب‌ها در حریم راه‌ها، اراضی کشاورزی و معادن متروک موجب هرج و مرج و نابسامانی در مدیریت شهری می‌شود و آلودگی‌های زیست محیطی را به همراه دارد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن با بیان اینکه یکی از متهمان به پرداخت ۱۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد، تاکید کرد: تخلیه غیرمجاز انواع پسماند‌ها و پساب‌ها در حریم راه‌ها، اراضی کشاورزی و معادن متروک موجب هرج و مرج و نابسامانی در مدیریت شهری می‌شود و آلودگی‌های زیست محیطی را به همراه دارد.    تخلیه فاضلاب علاوه بر انتشار بوی نامطبوع، سبب تهدید سلامت و بهداشت عمومی جامعه و شیوع بیماری‌های خطرناک میشود و این اقدام مغایر با ضوابط زیست محیطی است. وی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از بروز آسیب به محیط زیست و به خطر افتادن سلامت مردم، با متخلفانی که اقدام به رهاسازی فاضلاب در محل‌های غیرمجاز می‌کنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  وجود بیش از ۹ هزار هکتار گلخانه‌ در کشور
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال