بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: شنبه 11 آوریل 2020 | 20:01 ب.ظ
حتی یک بیمار هم نداشتیم که پذیرش نشده باشد
حتی یک بیمار هم نداشتیم که پذیرش نشده باشد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در کشور‌های غربی افرادی که در برابر کرونا نمی‌توانند مقاومت کنند را به حال خود رها می‌کنند تا بمیرند؛ اما در ایران حتی یک بیمار نداشتیم که پذیرش نشده باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رشید حیدری‌مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در رزمایش دفاع بیولوژیک شهر همدان با قدردانی از مجموعه سپاه و نیرو‌های بسیج اظهار کرد: طبق آخرین آمار ۲۰۵ کشور دنیا با کرونا درگیر کرونا هستند و یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

حیدری مقدم گفت: همان طور که در دفاع مقدس جنگ شرافتمندانه و جوانمردانه را به نمایش گذاشتیم و در این راه نیز پیروز شدیم، به طور حتم در این عرصه پیروز خواهیم شد.

خبر جدید  عدم تجهیزات کافی مانع تولید محلول ضدعفونی کننده در دانشگاه صنعتی همدان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه به نظر می‌رسد از این پس جنگ‌های دنیا ماهیت فیزیکی نخواهند داشت بیان کرد: به اجبار به سمت جنگ‌های نرم حرکت خواهیم کرد و جنگ‌های بیولوژیک پایه و اساس جنگ‌های نوین جهانی را به طور حتم رقم خواهد زد. تعبیر ما این است که این ویروس مانند ماشین سنگینی است که از یک دره به سراشیبی در حال حرکت است، ما با ترمز این ماشین را نگاه داشتیم و اگر هر لحظه پا را از روی ترمز برداریم به سمت دره خواهیم رفت.

خبر جدید  الزامات بهداشتی فروشگاه‌ها برای پیشگیری از کرونا

وی با بیان اینکه نباید این ویروس را دست کم بگیریم اضافه کرد: کشور‌های بزرگ دنیا که ادعای ابرقدرتی در حوزه اقتصادی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دارند الان در برابر این ویروس زانو زده‌اند. ما در کشور ارزیابی و غربالگری سلامت را انجام می‌دهیم در حالی که در اروپا و آمریکا غربالگری مرگ را انجام می‌دهند.
حیدری‌مقدم در پایان گفت: در کشور‌های غربی که مدعی بودند افرادی که در برابر کرونا نمی‌توانند مقاومت کنند را به حال خود رها می‌کنند تا بمیرند، اما در ایران حتی یک بیمار نداشتیم که پذیرش نشده باشد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ابتلای ۵۰ نفر به ویروس کرونا در استان همدان
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال