بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 | 21:56 ب.ظ
رکورد زنی زنبوردار نهاوندی در برداشت عسل
رکورد زنی زنبوردار نهاوندی در برداشت عسل
رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی نهاوند گفت: از هرکیلو ۳۰ کیلو گرم عسل مرغوب برداشت می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ منوچهر ترکمان رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی نهاوند گفت: یکی از زنبوداران باسابقه نهاوند قصد دارد رکورد جدیدی را در تولید عسل در استان به ثبت برساند و پیش‌بینی افزایش ۵ برابری  تولید را کرده است.

ترکمان افزود: سعید درویشی از زنبورداران نمونه و حرفه‌ای این شهرستان با بهره‌گیری از دانش روز و اصلاح نژاد ملکه زنبورعسل به پرورش ۳ هزار و ۵۴۰ کلنی با اشتغالزایی برای هشت نفر به طور مستقیم اقدام کرده است.

خبر جدید  راه‌های شریانی باید عاری از هر گونه نابسامانی باشد

او گفت: این زنبوردار تلاشگر با بهره‌گیری از تجارب خود امسال پیش‌بینی می کند از هر کندو ۳۰ کیلو عسل برداشت کند در حالی میانگین برداشت او از هر کند و پارسال ۱۰ کیلو بوده است.

رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند بیان کرد: این تولیدکننده پارسال  ۲۰ تن عسل برداشت کرده است و با توجه به برنامه‌ریزی این زنبوردار پیش‌بینی می‌شود امسال این میزان به ۱۰۰ تن برسد.

خبر جدید  الکتریکی شدن صدور پروانه ایمنی آتش نشانی در همدان

او افزود: این زنبوردار علاوه بر تولید عسل، ۴۰۰ کیلو گرده گل، برموم و ژل نیز تولید کرده و در پرورش ملکه و ارسال به سایر شهرستان‌ها نیز فعالیت دارد.

ترکمان گفت: از دیگر اقدامات این زنبوردار خوش‌ذوق نهاوندی کمک در اسکان  قانونی و رعایت فواصل زنبورداران مهاجر در  بخش زرین‌دشت در سال جهش تولید است.

خبر جدید  افزایش ۱۱ درصدی اعتبارات اداره کل بهزیستی استان همدان

انتهای پیام/س

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال