بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 ژانویه 2019 | 02:12 ق.ظ
سند اشتغال استان همدان نهایی شود
سند اشتغال استان همدان نهایی شود
‌استاندار همدان با تأکید براینکه سند اشتغال استان باید نهایی شود، گفت: تا پایان برنامه ششم باید نرخ بیکاری استان همدان به ۷ درصد برسد بنابراین باید براساس سند اشتغال مشخص شود سالانه چه میزان شغل در استان ایجاد شود.

 

شعار سال: ‌استاندار همدان با تأکید براینکه سند اشتغال استان باید نهایی شود، گفت: تا پایان برنامه ششم باید نرخ بیکاری استان همدان به ۷ درصد برسد بنابراین باید براساس سند اشتغال مشخص شود سالانه چه میزان شغل در استان ایجاد شود.

سید سعید شاهرخی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان با بیان اینکه امروز لازم است همه ظرفیت و توان را برای ایجاد اشتغال به کار بگیریم، اظهار کرد: مهمترین کاری که باید دنبال کنیم، ایجاد شغل جدید و صیانت از مشاغل موجود است.

* سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیاردی در سال گذشته

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳ هزار و ۷۱ میلیون تومان سرمایه‌گذاری در استان همدان صورت گرفته است، تصریح کرد: انتظار داریم جهشی در استان ایجاد شود و اگر سند اشتغال استان ارائه شود در پایان برنامه ششم به ۴ هزار میلیارد تومان خواهیم رسید.

خبر جدید  افزایش مجتمع‌های بین راهی در همدان

شاهرخی با بیان اینکه باید مشاغل واقعی که مردم لمس کنند در استان ایجاد شود، یادآور شد: در سند راهبردی باید به گونه‌ای عمل کنیم که افق دید را بالا ببریم و این باور در همه ایجاد شود که مهمترین کار ما ایجاد شغل و حمایت از تولید است.

استاندار همدان خطاب به مدیران دستگاه‌های دولتی خاطرنشان کرد: اگر طرحی در دستگاه‌های اداری نهایی شده باید سریع‌تر کمک شود و مدیران از کارمندان خود بخواهند هرچه زودتر تعیین تکلیف کنند.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال استان به لحاظ کمی قابل قبول است، گفت: عملکرد استان در ارائه تسهیلات اشتغالزا ۱۲۱ درصد است که قابل تقدیر است.

* بانک‌ها واحدهای تملک شده را تعیین تکلیف کنند

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی توسط بانک‌ها تملک شده است، ادامه داد: یکی از برنامه‌های جدی کارگروه اشتغال این است که مدعی باشیم این طرح‌ها به کار بازگردند و باید بانک‌ها را کمک کنیم به هرطریقی شده این واحدها را واگذار کنند.

خبر جدید  اعلام مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن در استان همدان

شاهرخی با تأکید براینکه قابل قبول نیست بانک‌ها طرح اقتصادی را تملک و بلوکه کنند، از بانک‌ها خواست این طرح‌ها را بازگردانند و از طرفی باید برنامه زمانبندی برای بانک‌ها تعریف شود تا هرچه زودتر این واحدها را تعیین تکلیف کرده و در اختیار تولید قرار دهند.

استاندار همدان با بیان اینکه همکاری بانک‌ها با دستگاه‌های اجرایی باعث شده تسهیلات جذب شود، اظهارکرد: تعطیلی کارگاه‌ها را نمی‌پذیرم و تقاضا داریم بانک‌ها به اهمیت این موضوع توجه داشته و در عین حال به روان‌سازی کار هم توجه کنند.

خبر جدید  نباید بانک ها در پیشرفت و توسعه استان سنگ اندازی کنند

* تصویب ۱۸ میلیارد تومان سوبسید و یارانه برای صاحبان تولید

وی یادآور شد: در اسفند ماه بانک‌ها شرایط خاصی در پرداخت‌ها دارند، بنابراین از فرصت‌های پیشرو تا اوایل اسفند استفاده کنند و کارها را تسریع دهند.

وی با تأکید بر اثر‌بخشی تسهیلات و ایجاد اشتغال، افزود: پول می‌دهیم که شغل ایجاد شود.

شاهرخی از تصویب ۱۸ میلیارد تومان سوبسید و یارانه در استان خبرداد و گفت: ۱۸ میلیارد تومان پول به عنوان سوبسید و یارانه تصویب شده که باید هدفدار در اختیار صاحبان تولید قرار بگیرد تا موجب پایداری تولید شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۱۱۰۷۰۳۵۸۶ ، www.isna.ir

منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال