بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 مارس 2020 | 08:05 ق.ظ
عدم تجهیزات کافی مانع تولید محلول ضدعفونی کننده در دانشگاه صنعتی همدان است
عدم تجهیزات کافی مانع تولید محلول ضدعفونی کننده در دانشگاه صنعتی همدان است
مسئول کارگاه تولید محلول ضدعفونی کننده قرارگاه دانشجویی مقابله با کرونا همدان گفت: کمبود ظرفیت و نداشتن تجهیزات کافی از مشکلات دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان برای تولید انبوه محلول ضدعفونی کننده است.

علی معتبر نیا، مسئول کارگاه تولید محلول ضدعفونی کننده قرارگاه دانشجویی مقابله با کرونا همدان که از دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان است، در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: دانشجویان این گروه در حال حاضر در آزمایشگاه‌های دانشگاه صنعتی همدان در حال تحقیق روی یک محلول ضدعفونی هستند.

معتبرنیا در ادامه گفت: آزمایشات اولیه نشان از موفقیت آمیز بودن تولید این محلول دارد؛ اما تولید این محلول با شرایط دانشگاه کمی سخت است. به دنبال فعال کردن ظرفیت آزمایشگاه‌های تمامی دانشگاه‌های سطح استان هستیم. هر آزمایشگاه هم می‌تواند روزانه ۵۰ الی ۱۰۰ لیتر الکل ۹۶ درصد را سنتز کند.

خبر جدید  آمادگی جهادگران ملایر برای اعزام به مناطق سیل زده/ سری اول کمک‌های مردمی ارسال شد

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: پیگیر فعال کردن مابقی دانشگاه‌ها هستیم. باتوجه به تجهیزات دانشگاهی و پژوهشی که در دست داریم امکان تولید انبوه برای این محلول وجود ندارد چراکه برای تولید در تعداد بالا نیاز به آزمایشگاه صنعتی داریم. درصدد کسب تجهیزات از صنعت هستیم.

وی افزود: این محلول تولیدی به صورت مستقیم به سازمان غذا و دارو تحویل داده می‌شود. در صورت درخواست از طرف آن‌ها ما می‌توانیم الکل ۹۶ درصد را برای آن‌ها با گلیسیرین ترکیب کنیم.

خبر جدید  تامین ماسک موردنیاز 4 استان همجوار در استان همدان

معتبرنیا در پایان گفت: مشکلی که ما داریم کمبود ظرفیت است. دستگاه‌هایی که در دست داریم ناچیز است. در غیر این صورت در این محیط کوچک دانشگاهی تولید محلول بیشتر از این از دست ما برنمی آید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  وبینار بین‌المللی تازه‌های کووید-۱۹ در همدان برگزار می‌شود
بر چسب ها: , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال