بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 11 سپتامبر 2020 | 09:10 ق.ظ
فرماندار همدان: دفتر یونسکو در همدان تاسیس نخواهد شد / وام‌های تسهیلات روستایی نیاز به کمیسیون‌های چند نفره دارند
فرماندار همدان: دفتر یونسکو در همدان تاسیس نخواهد شد / وام‌های تسهیلات روستایی نیاز به کمیسیون‌های چند نفره دارند
فرماندار همدان عصر روز گذشته با هسته‌های مطالبه‌گری بسیج دانشجویی همدان دیدار کرد و به سوالات جمعی از دانشجویان پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، افشاری، فرماندار همدان عصر روز گذشته با هسته‌های مطالبه گری بسیج دانشجویی همدان دیدار کرد و به سوالات جمعی از دانشجویان پاسخ داد.

حجت الاسلام تیموری، نمایندگی ولی فقیه درناحیه بسیج دانشجویی در آغاز این نشست با ابراز خرسندی گفت: بسیج مصداق مومنینی است که در صدر اسلام به یاری پیامبر شتافتند، امروز بسیج با تمام وجود به یاری دین خدا و انقلاب قیام کرده است؛ و در این بین بسیج دانشجویی درخشش ویژه‌ای داشته است. مطالبه گری بسیج دانشجویی نقد دلسوزانه و درون خانواده‌ای است و هدفی جز تسریع پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی ندارد. جای خوشحالی است که در حال حاضر طرح‌هایی در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود که حاصل تلاش‌های چندین ساله‌ بسیج دانشجویی است.

فرماندار همدان پس از سخنان اولیه نماینده ولی فقیه، شنونده‌ اظهارات و سوالات مطالبه گران بسیجی بود که در ادامه می‌خوانید.

در مقدمه کروش رحیم، دبیر قرارگاه شهید همدانی گفت: بیش از چهل سال از انقلاب اسلامی می گذرد، اما برای افرادی که خالصانه در این سنگر خدمت می‌کنند دیدار استاندار و درمیان گذاشتن مشکلات و دغدغه‌ها تبدیل به یک آرزوی محال شده است! از شما می‌خواهیم این مشکل را با استاندار در میان بگذارید. بسیج به دنبال جریان سازی در جهت حل مشکلات مردم است نه جریان سازی علیه مسئولین. در تمام عرصه‌ها بسیج در حال فعالیت جهادی است، اما متاسفانه هیچ گاه حمایتی از طرف مسئولین دیده نشده، ما دوستدار و خواهان جلسات مستمری هستیم که بتوانیم دغدغه‌ها و مشکلاتمان را راحت‌تر با شما بیان کنیم.

احسانی در ادامه بیان کرد: طرح جامع شهر همدان نزدیک به یک سال است که در حال نوشته شدن است. ما با مطالعه‌ی این طرح متوجه شدیم که مشکلات زیادی را برای استان همدان به همراه دارد، به عنوان مثال: احتمال تبدیل شدن مناطق مسکونی به مناطق اقتصادی، ارتفاع سازی در مناطق خوش آب و هوا مثل بلوار ارم و گنج نامه، پهنه بندی مسکونی بر روی قنات‌های قاسم آباد و…. طبق بررسی‌ها متوجه شدیم که غالب مشاورین شورای شهر با این طرح مخالف هستند، اما با فشار‌های وارده به استاندار‌ها و معاونین آن‌ها این طرح در حال تصویب است. لذا از شما می‌خواهیم برای حل این موضوع مستقیما ورود کنید تا این طرح با تامل بیشتری جلو برود.

دبیر قرارگاه شهید همدانی گفت: در حال حاضر طرح پیاده راه میدان امام و بسته شدن خیابان‌هایی مثل اکباتان مشکلات عدیده‌ای به وجود آورده، حجم عظیمی از ترافیک به خیابان‌های کوچک سرازیر شده و نارضایتی عده‌ی زیادی از مردم و کسبه‌ها رابه دنبال داشته است. وی در پایان صحبت‌های خود به معضل نبود نکات مثبت جهت جذب گردشگر در مرکز شهر و زوایای پنهان آن پرداخت.  
مهدی گمار، مسئول حوزه بقیه الله دانشگاه پیام نور در ادامه با پرسش دو سوال صحبت‌های خود را آغاز کرد. – سوال اول: وضعیت پروژه‌ی میدان بار به کجا رسیده است؟ کلیشه ای‌ترین پاسخی که ما در اینباره از مسئولین شنیده ایم نبود بودجه است. – سوال دوم: چه اقدامات مثبتی در زمینه‌ی عدالت اجتماعی و فقرزدایی در شهر همدان صورت گرفته است؟

خبر جدید  تریبون نماز جمعه همدان فردا در اختیار دانشجویان است

در ادامه برجی، مسئول قرارگاه شهید تهرانی مقدم، ضمن تشکر از فرماندار جهت افزایش حضور میدانی ایشان بیان کرد: هرساله شاهد آسیب‌های اجتمای تهدیدآفرین در بحث‌های مختلفی مانند امور جمعیت، ازدواج جوانان، خدمات درمانی و مدنی، صنایع تبدیلی و صنایع خرد هستیم. برنامه‌ی شما دربرابر این تهدید‌ها چیست؟

احمدی، مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان در ادامه خطاب به فرماندار گفت: این روز‌ها اخبار تاسیس دفتر یونسکو در همدان به گوش می‌خورد، این سازمان بین المللی در اکثر مواقع در جهت پیشبرد اهداف استکبار جهانی عمل کرده است، و در بسیاری از مواقع مشغول توطئه چینی‌هایی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مانند تنظیم و اعمال سند ۲۰۳۰ بوده است. شرح وظایفی که توسط شورای شهر برای این سازمان نوشته و رسانه‌ای شده می‌تواند زمینه ساز نفوذ در فرهنگ، سبک زندگی و آموزش باشد. وی در ادامه خواستار مشخص شدن نظر و موضع گیری فرماندار در این باره شد. 

مهدیان نسب، نماینده قرارگاه احمدی روشن نیز تاکید کرد: وام‌های اشتغال روستایی و شهری در همدان هدر رفته است، این موضوع با امام جمعه محترم همدان نیز مطرح شده است. طبق آماری که به دست آورده ایم بیش از ۶۰ درصد منابع وام روستایی به دست دلالان افتاده که نشان دهنده‌ی عدم انتخاب مناسب و مخاطره‌ی اخلاقی است. وی پیشنهاد داد: با تاسیس تعاونی‌ها می‌توانیم به اشتغال روستا و دهستان‌ها کمک کنیم.  
مهدیان نسب در بحث بعدی خود به پروژه‌ی اسکای مال، حاشیه‌ها و تخلفات عدیده اش اشاره کرد و اظهار کرد: این پروژه باعث ایجاد تولید ملی نمی‌شود. وی خواهان پیگیری این پروژه شد.

طهماسبی، نماینده‌ی دانشگاه آزاد اسلامی همدان نیز گفت: پس از بررسی‌های مکرر متوجه شدیم اکثر روستایی‌ها و کشاورزان محصولی مانند سیر را که جزء بهترین محصولات همدان است خام می‌فروشند و باعث کم شدن ارزش افزوده‌ی محصول خود می‌شوند. در حالی که می‌توان با دسته بندی و ساماندهی محصولات این چنینی و محلی مثل شیره، به مردم محلی و اقتصاد همدان کمک کرد.

خبر جدید  معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همدان سفر کرد

سپس کوروش رحیم به بحث آسیب‌های عدم شفافیت مالی برخی از ارگان‌ها و استخدام‌های فامیلی و عدم جوان گرایی انقلابی در سازمان‌های دولتی مثل اداره‌ی جهاد پرداخت و در حوزه‌ فرهنگ به نقد اوضاع فرهنگی برخی مناطق مانند بلوار ارم و اتفاقات ضد فرهنگی رخ داده در آنجا پرداخت.

فرماندار همدان به سوالات مطالبه گران پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید:

افشاری گفت: عناوینی که مطرح شد نیازمند بحث‌های طولانی است، برای مثال پروژه‌ی اسکای مال، که نیاز به بحث طولانی و چندین ساعته جهت بررسی درخواست‌ها و موافقت‌ها دارد. همه‌ مراحل قانونی این پروژه با ورود تمام دستگاه‌های نظارتی طی شده است. مجری کار بی تجربه نیست و می‌داند سرمایه گذاری آن بیهوده نخواهد بود.

فرماندار همدان در خصوص طرح جامع همدان اظهار کرد: انتقاد‌ها بر این طرح وارد است. صدها کارشناس روی این موضوع کار کرده اند و دربین اعضای شورای شهر همدان نیز اختلاف نظر زیادی وجود دارد و هنوز این طرح تصویب نشده است. مشکلی که در طراحی شهری اولیه همدان داریم این است که نیاز‌های مردم درنظر گرفته نشده. در طرح جامع به مشکلات مسکن فکر شده است به همین دلیل به نظر برخی از متخصصان شهر باید تا جورقان گسترش یابد.   وی افزود: باید به بهتر شدن طرح جامع کمک کرد.  
وی در خصوص وام‌های اشتغال زایی روستایی پاسخ داد: ما حدود ۳۷ میلیارد وام اشتغال زایی پرداخت کرده ایم که حتی یک ریال آن هم منحرف نشده است. دو الی سه مورد پارتی بازی داشتیم که مدیر متخلف عزل شد. وام‌های تسهیلات روستایی مانند گذشته زودبازده نیستند و نیاز به کمیسیون‌های چندنفره دارند که این موضوع مانع ایجاد تخلف می‌شود. با این حال تخلفات در صورت اثبات بررسی خواهد شد.

افشاری در خصوص پروژه اسکای مال توضیح داد: این پروژه پیوست ترافیکی دارد، اما فرهنگی ندارد. باید به شورای شهر و شهرداری درخواست داده شود. مجری طرح علاوه بر تمام مراحل قانونی دارای مجوز از کارگروه اقتصاد مقاومتی نیز هست. در مورد مشکلات این پروژه افرادی که مجوز داده اند باید توضیح دهند.

فرماندار همدان در مورد عدم وجود عدالت در زیرساخت‌ها و اعتبارات انحصاری هر منطقه اذعان کرد: این موضوع طبق تصمیم گیری‌های شورای شهر و بودجه بندی انجام شده که قبلا تذکر‌های لازم را داده ایم و قابل اصلاح است. امروزه با معضل فاصله‌ی طبقاتی در مناطق کم‌تر برخوردار مواجه هستیم و در برخی از مناطق به علت وجود ازیاد تراکم با مشکلاتی مانند عدم وجود مدرسه یا بیمارستان مواجه هستیم. همراهی مردم در فرهنگ مشارکتی خیلی مهم است که در برخی از مناطق این همراهی بسیار کم است.

خبر جدید  اردوی جهادی دانشگاه آزاد همدان در روز‌های پایانی شهریور برگزار می‌شود

وی در پاسخ به چگونگی موضع گیری خود در بحث دفتر یونسکو صحبت‌های مسئول بسیج دانشجویی را تصدیق کرده و گفت: ما در برابر خارجی‌ها باید بدبین باشیم. سند ۲۰۳۰ خطر بزرگی بود که از سر نظام برداشته شد به همین لحاظ تمامی ما باید دعاگوی مقام معظم رهبری باشیم. دفتر یونسکو در همدان تاسیس نخواهد شد و طرح این موضوع بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی داشت. بنده نیز با این مسئله کاملا مخالف بوده ام. طرح همدان ۲۰۱۸ بسیار طرح ذی قیمتی بود و آورده‌ی بزرگی برای جمهوری اسلامی به همراه داشت. این طرح به معنای معرفی همدان به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا و نماینگر ظرفیت‌های همدان بود؛ و باعث تغییر نگرش باقی کشور‌ها به ایران شد. طی این طرح ایران به عنوان امن‌ترین مقصد گردشگری جهان در یونسکو معرفی گردید. جبهه‌ استکبار با رفتار خود نشان داده است که نمی‌خواهد اخبار مثبتی در تمام زمینه‌ها در مورد کشور ما انعکاس یابد.

افشاری در خصوص پروژه میدان بار گفت: تعدادی انسان رانت باز در منطقه حضور پیدا کردند و خواستند کار دلالی بکنند جلوی آن‌ها توسط فرمانداری گرفته شد.

وی در خصوص مدیران استان و عدم جوانگرایی ادامه داد: به علت سخت و طاقت فرسا بودن مباحث مدیریتی معمولا افراد توانمند تن به مدیریت نمی‌دهند. از سال ۱۳۸۳ مدیران در بخش‌های دولتی انگیزه‌های مالیشان از بین رفته و به بخش خصوصی کوچ کرده اند. باید به تربیت آدم‌های مسئول بپردازیم که اولویت‌های اولشان مسائل مالی نباشد. هرچند در کشور ما نیز مدیران مجاهد و زحمت کش کم نیستند.

وی در پایان به تببین آسیب تبعیض در بحث اشتغال و استخدام پرداخت و گفت: مطالبات خود را در این باره داد بزنید چرا که تبعیض باعث ایجاد دیدگاه منفی نسبت به انقلاب و کشور است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال