بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 ژانویه 2019 | 02:09 ق.ظ
«مسافت» تالاب آبشینه را جولانگاه شکارچیان كرده است
«مسافت» تالاب آبشینه را جولانگاه شکارچیان كرده است
مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان با بيان اينكه تالاب آبشینه، از مناطق حفاظت شده است اما بخاطر دور بودن از پایگاه مأموران محیط زیست، گاهی جولانگاه شکارچیان می‌شود گفت: تالاب آق‌گل هم خشک شده، اما هنوز برخی از پرندگان در چاله‌های آن زندگی ‌می‌کنند.

شعارسال: مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان با بيان اينكه تالاب آبشینه، از مناطق حفاظت شده است اما بخاطر دور بودن از پایگاه مأموران محیط زیست، گاهی جولانگاه شکارچیان می‌شود گفت: تالاب آق‌گل هم خشک شده، اما هنوز برخی از پرندگان در چاله‌های آن زندگی ‌می‌کنند.

عادل عربی امروز در همدان با اشاره به زیست برخی از گونه‌های پرنده در تالاب آبشینه اظهار کرد: اگر چه این تالاب کم‌آب است اما پرندگان بسیاری در آنجا زندگی می‌کنند که اخیراً تعدادی از آنها طعمه شکارچیان شده‌اند.

وی افزود: تالاب آبشینه، از مناطق حفاظت شده و شکارممنوع است که به علت دور بودن از پایگاه مأموران محیط زیست گاهی جولانگاه شکارچیان می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از برخورد شدید محیط‌بانان با شکارچیان غیرمجاز خبر داد و گفت: با این شکارچیان طبق قانون برخورد شدیدی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شکار در تالاب آبشینه اقدامی غیر قانونی است خاطرنشان کرد: ماموران محیط زیست براساس قانون با شکارچیان این تالاب برخورد قانونی می کنند.

عربی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده شکار پرندگان و یا حیوانات در مناطق حفاظت‌شده مأموران محیط زیست را از طریق سامانه ۱۵۴۰ مطلع کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه با احیای این تالاب‌ها بار دیگر این مناطق زیستگاه پرندگان و گونه‌های جانوری متنوعی خواهد شد گفت: همدان دارای سه تالاب طبیعی آق‌گل در ملایر و دو تالاب چمشور و پیرسلیمان در اسدآباد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان افزود: متأسفانه تالاب آق‌گل به علت جلوگیری از ورود حق‌آبه از روستای قره‌چای و عدم بارش باران از سال ۸۸ تاکنون خشک شده است.

وی تصریح کرد: اگر چه تالاب آق‌گل خشک و بدون آب است اما همچنان برخی از گونه‌های پرندگان در چاله‌های آن زندگی ‌می‌کنند.

عربی با اشاره به تالاب‌های مصنوعی استان عنوان کرد: سداکباتان، تالاب آبشینه و تالاب شیرین سو از جمله تالاب‌های مصنوعی هستند که در صورت سرریز سد اکباتان، آب سرریز شده به این تالاب‌ها راه یافته و در آن‌جا ذخیره می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به میزان وضعیت بارش در چند سال اخیر، سد اکباتان به ندرت سرریز شده که این موضوع سبب خشکی و کم آبی تالاب آبشینه و شیرین‌سو می‌شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۲۲دی ۱۳۹۷ ، کدخبر:۱۳۹۷۱۰۲۲۰۰۰۹۲۸ www.farsnews.com،


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  طرح گسترش شهر همدان آغاز شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال