تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 17:09 ب.ظ
پلمب هشت رستوران متخلف در استان همدان
پلمب هشت رستوران متخلف در استان همدان
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: طی این هفته هشت رستوران متخلف پلمب شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،لیدا رفعتی مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان در این زمینه بیان کرد: ۲۱۳ رستوران و غذاخوری در این استان فعالیت دارند که از این تعداد ۸۹ واحد در یک هفته گذشته مورد بازرسی قرار گرفتند که ۹ واحد به دلیل تخلف در رعایت نکات بهداشتی پلمب شد.

او با بیان اینکه متصدیان ۱۷ رستوران متخلف نیز به مرجع قضایی معرفی شدند، افزود: نتایج بازرسی‌های به دست آمده همچنین موید این است که در ۷۹ واحد خدمات دهندگان و ۷۰ واحد خدمات گیرندگان از ماسک استفاده کردند، همچنین ۸۴ درصد رستوران‌ها موضوع مرتبط با فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

خبر جدید  ضرورت کنترل چاقی در قرنطینه خانگی

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان بیان کرد: ۴۸ واحد متخلف شامل ۲۵ واحد سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۱۴ نانوایی، هشت رستوران و یک مطب به علت رعایت نکردنشیوه نامه های بهداشتی در یک هفته گذشته پلمب شدند.

رفعتی ادامه داد: همچنین مدیر و متصدیان ۳۸۰ واحد متخلف در سطح استان به مرجع قضایی معرفی شدند که شامل ۱۲۶ کارگاه و صنایع کوچک (کمتر از ۲۵ نیرو)، ۱۳۲ سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۵۶ نانوایی، ۱۷ رستوران، ۱۶ فروشگاه زنجیره‌ای، ۱۲ مطب، ۶ آرامستان و سایر واحد‌ها هستند.

خبر جدید  اغاز عملیات اجرایی بیش از ۷۴۴ واحد مسکن مهر درشهرستان نهاوند

او اظهار داشت: میانگین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خدمت رسان استان ۷۸ درصد است و بخش کشاورزی و دامپروری با ۲۶ درصد، پایانه مسافربری برون شهری با ۵۶ درصد، پلیس +۱۰ با ۶۴ درصد، زندان ۷۱ درصد، دفاتر پیشخوان ۷۴ درصد، سوپر مارکت‌ها ۷۶ درصد و بانک‌ها و نانوایی‌ها با ۷۹ درصد کمترین میزان توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی را دارند.

خبر جدید  وجود ۳۲ مرکز قرآنی در ملایر

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان فعالیت دارند که در یک هفته گذشته چهار هزار و ۳۷۰ مورد بازرسی از این واحد‌ها انجام شده است.
منبع ایرنا
انتهای پیام/ج

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال