بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 16:50 ب.ظ
پلمب ۹ رستوران متخلف در استان همدان
پلمب  ۹ رستوران متخلف در استان همدان
سازمان ملل متحد، ۱۱ دسامبر را بعنوان روز جهانی کوهستان و کوهنوردی اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز همدان ، مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۲۱۳ رستوران و غذاخوری در این استان فعالیت دارند که از این تعداد ۸۹ واحد در یک هفته گذشته مورد بازرسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۹ واحد به دلیل تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شد، افزود: متصدیان ۱۷ رستوران متخلف نیز به مرجع قضایی معرفی شدند.   لیدا رفعتی همچنین گفت: نتایج بازرسی‌های به دست آمده نشان میدهد در ۷۹ واحد خدمات دهندگان و ۷۰ واحد خدمات گیرندگان از ماسک استفاده می کردند، همچنین ۸۴ درصد رستوران‌ها نیز  شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

خبر جدید  فارس، قهرمان شطرنج بلیتس کارکنان وزارت نیرو

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: ۴۸ واحد متخلف شامل ۲۵ واحد سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۱۴ نانوایی، هشت رستوران و یک مطب به علت رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی در یک هفته گذشته پلمب شدند.

رفعتی ادامه داد: همچنین مدیر و متصدیان ۳۸۰ واحد متخلف در سطح استان به مرجع قضایی معرفی شدند که شامل ۱۲۶ کارگاه و صنایع کوچک (کمتر از ۲۵ نیرو)، ۱۳۲ سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۵۶ نانوایی، ۱۷ رستوران، ۱۶ فروشگاه زنجیره‌ای، ۱۲ مطب، ۶ آرامستان و سایر واحد‌هاست.

خبر جدید  تمدید محدودیتهای کرونایی، یک هفته دیگر در همدان

به گفته رفعتی میانگین رعایت شیوه نامه ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خدمت رسان استان ۷۸ درصد، بخش کشاورزی و دامپروری ۲۶ درصد، پایانه مسافربری برون شهری ۵۶ درصد، زندان ۷۱ درصد، دفاتر پیشخوان ۷۴ درصد، سوپر مارکت‌ها ۷۶ درصد و بانک‌ها و نانوایی‌ها با ۷۹ درصد است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان یادآور شد: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان فعالیت دارند که هفته گذشته چهار هزار و ۳۷۰ مورد بازرسی از این واحد‌ها انجام شده است. استان همدان هم اینک در وضعیت نارنجی قرار دارد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تیم‌های لیگ برتری از اعتبارات دولتی استفاده نمی‌کنند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,
آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال