بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۵ ق.ظ
مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدند
مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدند گروه فرهنگی ــ به مناسبت وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدای معزز در جلسه این هفته صحن شورای اسلامی شهر همدان، از مادران ‌شهدای معظم این استان تجلیل شد.

مادران شهدای همدان در صحن شورا تقدیر شدندبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان، امروز، ۱ اسفندماه در این جلسه ضمن تسلیت وفات حضرت امالبنین (س) و گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدای معزز، گفت: صبر و مقاومت مادران و همسران شهدا پس از شهادت عزیزانشان جلوهای دیگر از حماسهآفرینی بانوان این سرزمین بود که موجب یأس و ناامیدی دشمنان ایران اسلامی شد.
گردان با اشاره به نقش مادران و همسران بزرگوار شهدا اضافه کرد: مناسبت سالروز وفات امالبنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدای معزز، ما را بر آن داشت تا با تکریم این بزرگواران، قدردان تمامی ایثار، فداکاری، جانفشانی و از خود گذشتگی مادران مجاهد که سالها در رکاب این مجاهدان فی سبی الله در تلاش و مجاهدت بوده اند، باشیم.
وی با بیان اینکه شهادت یگانه واژه مقدسی است که مکتب عاشورایی امام حسین(ع) به نهضت و انقلاب اسلامی ایران هدیه کرد، عنوان کرد: شهیدان گرانقدر این مرزو بوم مفتخر به دریافت این هدیه و درجه گرانبها شدند، در واقع خانوادههای بزرگوار شهدا بودند که امر الهی را مبنی بر جهاد در راه خدا و ایستادگی در مقابل ظلم و جور ظالمان به اموال و انفس لبیک گفتند و بستر لازم را در جامعه اسلامی برای قهرمان پروری و شهادت مهیا کردند.
گردان با اشاره به اینکه مادران و همسران آسمانی توانستند فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان یک میراث غنی و ارزشمند برای آیندگان حفظ کنند، گفت: نقش بیبدیل آنها بر کسی پوشیده نیست، زیرا ما آسایش و آرامش امروز را مرهون خون پاک شهدا و صبر و استقامت این بزرگواران هستیم.
وی بیان کرد: خانوادههای شهدا زینتبخش جامعه هستند و همه باید در خدمت پدران و مادران، همسران و فرزندان شهدای گرانقدر باشیم.
انتهای پیام


منبع :: http://hamedan.iqna.ir

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال