بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۱ ب.ظ
آیت‌الله طه‌محمدی: بسیار خوشحالم که مقام معظم رهبری امانت سنگین نمایندگی ولی‌فقیه را از دوش من برداشتند
آیت‌الله طه‌محمدی: بسیار خوشحالم که مقام معظم رهبری امانت سنگین نمایندگی ولی‌فقیه را از دوش من برداشتند نماینده ولی‌فقیه در همدان با اشاره به اتمام مسئولیتش در کسوت نمایندگی ولی‌فقیه در استان گفت: بسیار خوشحالم یکی از آرزوهای دیرینه بنده محقق شد و مقام معظم رهبری این امانت سنگین که مدت ۱۵ سال بر دوش من گذاشته بودند برداشتند، بنده از ایشان سپاسگزارم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیتالله غیاثالدین طه محمدیظهر امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه همداناظهار داشت: حفظ منابع طبیعی جزوواجبترین واجبات جامعه امروز ما است.

وی با بیان اینکه نهالکاری به منزله به جنگ کویر و بیابانها رفتن استو مقام معظم رهبری خود چند اصله نهالغرس کردندافزود: اگر هر نفر یک نهال بکاردحکم تصفیه هوا را دارد و به حفظ آب و خاک و هوای پاک کمک کرده است.

طه محمدی گفت: امروز دولت و ملت وظیفه دارند هر چه در توان دارند برای قشر ایثارگر بهکار گیرند و دل پدر و مادران ایثارگران و شهدا را به دست آورند.

وی گفت: هر مسئلهای که با سرنوشت عموم مردم ارتباط داشته باشد، باید یک نفر هم در آن غایب نباشد و از فرماندهی کل قوا اذن بگیرند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه یکی از نمادهای زیبا و سرنوشتسازنماز جمعه استاظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب در کشور نماز جمعه نداشتیمدر حالی که امروز ۹۰۰ نماز جمعه با کمال شکوه در سراسر کشور برگزار میشود.

طه محمدی با تاکید بر اینکه انقلاب ما اگر تنها دستاوردش نماز جمعه بود، برای ما کافی بوداظهار داشت: اما انقلاب اسلامی در تمامی عرصهها دستاورد داشته است.

وی با بیان اینکه پیشرفتهای حوزه غنیسازی و فناوری کشور موجب برانگیختگی دشمنان شده و خواب را از چشمانشان ربوده است، گفت: اگر نمازهای جمعه نبود ما در جنگ شکست میخوردیم ووای به حال کسانی که نماز جمعه را جدی نمیگیرند.

طه محمدی افزود: جلوی قحطی و احتکار را گرفتن، حضور زن و مرد در بسیج برای حفظ ارزشهای دینی و اسلامی از مهمات جامعه است.

نماینده ولیفقیه در استان به فعالیت خیران سلامت اشاره کرد و گفت: خودم هم مدتی در جمع خیران سلامت بودهام. باید فرهنگ عمومی جامعه را به سمتی ببریم که در درجه نخست دچار بیماری نشویم تا به دنبال درمان آن بیفتیم. باید عادتهای غلط زندگی مانند تغذیه نامناسب و استعمال دخانیات را حذف کنیم.

امام جمعه همدان به سربازان گمنام امام زمان(عج)اشاره کرد و گفت: اگر این عزیزان تلاش شبانه روزی نکننددشمنان امنیت ما را برهم میزنند. همه مردم باید برای حفظ و تامین امنیت سهم داشته باشند.

طه محمدی افزود: برخی از پرداخت مالیات فرار میکننددر حالی که وقتی از امکانات جامعه استفاده میکنیم باید بهای آن را بپزدازیم.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه شاهد کاهش آمار ازدواج و افزایش نرخ طلاق هستیمگفت:مسئله ازدواج اورژانسیترین امر جامعه است لذا باید به سمت ازدواج آسان پیش برویم و جوانان را به ازدواج و نسل آوری تشویق کنیم.

امام جمعه همدان اعلام کرد: مقام معظم رهبریاین امانت سنگین را از دوش بنده برداشتند و نمایندهای از تبار خودتان را در دارالمومنین مشخص کردند.

طه محمدی با بیان اینکه از هفته آینده آیتالله شعبانیکه جوانی مومن و متدین استنماز جمعه را برپا میکندتصریح کرد: سالها قبلبارها استعفای خود را نوشتماما هر چه تلاش کردم این استعفا قبول نشد. در هر حال اکنون خوشحالم که این خواسته محقق شد.

نماینده مردم استان همدان در خبرگان رهبری گفت: در طول این ۴۰ سال تلاشبا وجود داشتن همسر و فرزندانم، تلاش شبانه روزی کردهام.

طه محمدی گفت: از سال ۸۳که به عنوان امام جمعه معرفی شدمآنچه در توانم بود کوتاهی نکردم و امیدوارم خداوند هم قبول کند.

وی اظهار داشت: به جرات میگویم هیچ طلبهای در استان همدان به اندازه من از شما مردم محبت ندیده است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه نماز جمعه برای خدا استعنوان کرد: نماز جمعه را بلوکه و تقسیم نکنیم. سفارش میکنیم استقبال خوبی آیت الله شعبانی داشته باشید.

طه محمدی با بیان اینکه نماز جمعه همدان یکی از باشکوهترین نماز جمعههای کشور است، گفت: امیدوارم این شکوه و عظمت در آینده هم ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: من همواره کنار شما هستمو هرگز شما را رها نخواهم کرد. در جلسات و موضوعات تفسیر در خدمت مردم عزیز هستم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برای ساخت مصلای بزرگ همدان تلاش کردیم که امیدوارم به سرانجام برسدگفت: برای احداث جامعه الزهرا۵ هکتار زمین در محل روبهروی ترمینال همدان گرفتیم تا تمام خواهران بیایند و علوم دینی را فرا بگیرند که به سرانجام نرسید. بنابراین این امانت را تحویل میدهم.

وی اظهار داشت: به همه شما نمازگزاران علاقه قلبی دارم و از شما طلب حلالیت میکنم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال