بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۴ ب.ظ
"حجت الاسلام شعبانی" دارای فضل، علم و نیروی جوانی است
"حجت الاسلام شعبانی" دارای فضل، علم و نیروی جوانی است رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به انتصاب حجت الا سلام شعبانی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در همدان، گفت: به لطف خدا انتخاب خوبی انجام شده است چراکه ایشان دارای طراوت، فضل، علم، نورانیت و نیروی جوانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حجتالاسلام محمدجواد حاج علیاکبری ظهر امروز در مراسم اختتامیه «جشنواره مدرسههای انقلاب دختران» در استان همدان با بیان اینکه برای همدان و همدانیها با آن تبار پرافتخار و پیشینه تمدنی بیانیه گام دوم انقلاب می تواند پیامهای متفاوتی داشته باشد اظهار داشت: تلاش علمی در استان همدان خیلی خوب بوده و آنچه در سامانه منعکس شده حکایت از معدل خوب و اهتمام درسی و علمی دانشآموزان آن دارد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم سراسر دعوت به اندیشیدن، آگاهی و علم از طریق به کار انداختن قدرت عقل به وسیله فکر و تفکر است بیان کرد: در قرآن کریم دائماً به تفکر، تعقل و تدبر توصیه میشود و قرآن صریحا و با جدیت تمام کسانی که از ظرفیت عقلانی استفاده نمیکنند را شدید توبیخ میکند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشآموزان افزود: اگر اهل فکر و اندیشه باشیم و فکر و ذکر ما با یاد حق گره بخورد، میتواند مثل دو بال فکر و ذکر انسان را به عالیترین منازل پرواز دهد.

وی با اشاره به اینکه باید قدر اندیشه را دانست ادامه داد: کاری که مقام معظم رهبری استادانه و خوشفکرانه در بیانیه گام دوم انقلاب انجام دادند و صورت طبیعی از نقطه اول نگاشتند، دعوت به فکر و اندیشه است.

حاج علیاکبری بیان کرد: تلاش رهبری به عنوان یک معلم و استاد این بوده که جوانان را مخاطب قرار دهد و عاشقانه با آنها صحبت میکند و از نقطه اول فکر و اندیشه آنها را به حرکت در میآورد و پرواز میدهد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشآموزان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی را باید با نگاه خِرَد ببینیم تاکید کرد: برای بررسی انقلاب به تاریخ طی شده بر انسان و آنچه بر رویش انقلاب بر بشریت گذشته باید توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید ارائه استادانهای از دستاوردهای انقلاب در ۴۰ سال گذشته انقلاب با ژرفکاوی انجام داد ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب ما را با ظرفیتهای کشور و نهضتها روبرو میکند و دعوت به مواجهه متفکرانه دارد.

حاج علیاکبریبا اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب چالشها، کم و کاستیها، دشواریها و غفلتها را با نگاه متفکرانه مطرح میکند ادامه داد: دعوت قرآن به عبرت است و «دعوت» یعنی عبور از ظاهر به باطن.

وی با تاکید بر اینکه هنر پیش روی ملت این است که از مسیر گذشته خود درس و عبرت بگیرد یادآور شد: این مهم فقط با تفکر شکل میگیرد، اگر نسل آینده اهل تفکر باشند کشور بیمه میشوند.

حاج علیاکبری گمشده امروز آموزش و پرورش را تفکر دانست و با بیان اینکه موضوعی که کمتر به آن توجه می‎شود تفکر است ادامه داد: کمتر در روشهای تعلیمی ما اندیشه و تفکر فعال میشود و بیشتر حافظه سطحی است.

وی با بیان اینکه در چهل سال دوم انقلاب آموزش و پرورش باید براساس سند تحول بنیادین بتواند خرد نسل ما را پرورش دهد تاکید کرد: آموزش و پرورش راهی ندارد جز اینکه دانش آموزان را به اندیشیدن و تفکر دعوت کند و جسارت نقد و اندیشیدن به آنها بدهد و با نگاه عمیق مواجه شوند تا بتواند پدیدهها را به چالش بکشند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشآموزان با بیان اینکه امیدواریم جامعه فرهنگی کم و کاستی ساختار فرهنگی را اصلاح کنند افزود: امید به بچههای انجمن اسلامی و جامعه دانش آموزی داریم تا خود آنها به میدان فکر بیایند و با اصالت دادن به تفکر و کشف راههای درست اندیشه این اشکال را رفع کنند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال