بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۴۹ ق.ظ
بیش از ۶٫۵ تن مواد غذایی فاسد در همدان معدوم شد
بیش از ۶٫۵ تن مواد غذایی فاسد در همدان معدوم شد همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۶ تن و ۵۹۷ کیلوگرم موادغذایی فاسد از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی (۲۰ اسفند) تاکنون در استان معدوم شده است.

لیدا رفعتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در این مدت ۳۴ مرکز، سه محل و یک واحد بین راهی متخلف به علت عرضه موادغذایی غیر بهداشتی پلمب شدند.
وی اضافه کرد: همچنین در ۶ روز اجرای طرح سلامت نوروزی ۷۱ مرکز، ۱۰ محل و سه مرکز بین راهی در این مدت زمان به مراجع قضایی استان معرفی شدند.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: اخطارهای معاونت بهداشتی به ۲ بخش بحرانی و غیر بحرانی تقسیم بندی می شود.
رفعتی توضیح داد: در صورت تاثیر وضعیت بهداشتی یک واحد عرضه مواد غذایی بر سلامت افراد و مسمومیت آنها، به فوریت آن محل تعطیل می شود.
وی اضافه کرد: ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان برای رفع مشکل به مالک واحد عرضه موادغذایی برای رفع مشکل مهلت داده می شود.
وی بیان کرد: همچنین چنانچه یک واحد عرضه مواد غذایی از نظر رنگ یا کاشی کاری ایراداتی داشته باشد به عنوان نقص غیر بحرانی شناخته شده و بدون تعطیل کردن واحد، مدت زمانی با نظر کارشناسان برای رفع ایراد به مالک واحد داده می شود.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: از ابتدای طرح سلامت تاکنون چهار هزار و ۳۶۸ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا، یک هزار و ۷۳ بازدید از اماکن عمومی و ۱۴۴ مورد از مراکز بین راهی تاکنون صورت گرفته است.
رفعتی ادامه داد: با استفاده از دستگاه پرتال سنج، یک هزار و ۸۵۰ مورد سنجش کیفیت روغن و شوری نمک صورت گرفته است.
وی افزود: در عین حال سه هزار و ۵۶۰ مورد کلرسنجی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون توسط کارشناسان انجام شده است.
به گفته رفعتی، ۲۵۰ بازرس معاونت بهداشتی نظارت بر حدود ۱۶ هزار واحد صنفی استان همدان را در قالب اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۰ اسفند آغاز کردند.
۷۵۲۶/۲۰۹۰


منبع :: http://www.irna.ir

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال