بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۸ ب.ظ
تابستان ۹۸ آب شرب سد کلان به ملایر می‌رسد
تابستان ۹۸ آب شرب سد کلان به ملایر می‌رسد نماینده مردم ملایر با بیان اینکه در ۲ سال اخیر به اندازه ۱۰ سال گذشته برای حل مشکل آب ملایر کار انجام شده است گفت: تابستان ۹۸ آب شرب سد کلان به ملایر می‌رسد.

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از ملایر محمد کاظمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دغدغه همه نمایندگان مجلس در جلسات متعدد علنی و غیر علنی تلاش در زمینه رفع مسائل و مشکلات کشور به ویژه مشکلات اقتصادی با استفاده از منابع موجود است اظهار داشت: من معتقدم ما نتوانستیم متناسب با شأن مردم یک زندگی آرام و معیشت مناسب برای آنها ایجاد کنیم و من به عنوان نماینده مجلس به نوبه خودم عذر خواهی میکنم و امیدواریم در سال ۹۸ بتوانیم کمبودها را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه وقتی مسئولان بدانند عملکرد آنها زیر نظر چشمان تیزبین خبرنگاران است قطعا سعی میکنند در مسیر راه درست اقدامات را انجام دهند تصریح کرد: از بدو ورود به مجلس در دوره دهم همه تلاش و اهتمام من در جهت پیگیری کارها و بهینه شدن امور بوده و در این راستا همواره ارتباط مستمر وخوبی نیز با رسانهها داشتم و همه برنامهها و اقدامات انجام شده به اطلاع مردم شهرستان رسیده است .

کاظمی با اشاره به اینکه سال ۹۷ یک سال پر فراز و نشیبی برای کشور و مردم ما بود و در نیمه دوم این سال بعد از خروج غیر قانونی و غیر عقلانی آمریکا از برجام در زمینه تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم دچارمشکل شدیم ابراز کرد: مردم حق دارند زنگی خوبی داشته باشند و این حق به عهده نظام سیاسی حاکم است.

نماینده ملایر در مجلس دهم با اشاره به اینکهشرایط سخت فعلی مردم و کشور ما دلایل متعددی دارد گفت: اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب استکبار به ویژه آمریکا در راستای مخالفت با نظام و حکومت و مردم ما از هیچ کوششی فروگذار نکرده و به ویژه این اقدام سال ۹۷ و خروج یکجانبه از توافق هستهای نیز منجر به مشکلات زیادی برای مردم شد.

وی این اقدام غیر عقلانی و غیر قانونی و مخالف موازین بینالمللی آمریکا علیه ملت ایران را یک ظلم آشکار دانست و افزود: متأسفیم جوامع بینالمللی که همواره سخن از حقوق بشر میگویند و شعار میدهند در مقابل این ظلم آشکار آمریکا علیه ایران سکوت کردند و امروز ما یک تنه با این ظلم مبارزه میکنیم و به دنبال احقاق حق خود هستیم .

کاظمی با تأکید بر البته یک سری سوء مدیریتها و بیانصافی هایی هم در کشور داریم و قطعا دولت هم در انجام وظایفش قصورها و سوء مدیریتهایی دارد و شکی نیست تصریح کرد: واقعیت مطلب این است که قبل از خروج آمریکا از برجام روند جاری امور به ویژه مسائل اقتصادی متعادل و سرمایهگذاریهای خارجی متعددی در حال پایهریزی بود و کل کشور توسعه کنترل شدهای داشت.

وی افزود: البتهکسانی بودند که از ابتدا با این دولت همراه نبوده و همه تقصیرها را به گردن دولت می انداختند و اگر از ابتدا بهجای سنگاندازی همراهی میکردند شاید با ادامه همان مسیر قبل از خروج آمریکا از برجام امروز این شرایط سخت فعلی را نداشتیم.

کاظمی گفت: بعد از این اتفاقات ستاد هماهنگی امور اقتصادی متشکل از روئسای قوا و رئیس بانکمرکزی و غیره در راستای رصد شرایط اقتصادی کشور و بهتر شدن شرایط فعلی تشکیل شده و اقدامات خوبی هم انجام شده اما همانطور که آقای روحانی هم گفت نظام توزیع ما مشکل دارد .

نائب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس دهم با بیان اینکه این جای خوشحالی دارد که آمریکا نتوانست صادرات نفت ما را به صفر برساند و ما امروز بیش از یکمیلیون بشکه نفت در روز داریم و تقریبا به صورت متعادل میتوانیم با منابع موجود کشور را اداره کنیم تصریح کرد: در بودجه سال ۹۸ مبلغ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم پیش بینی شده است.

وی با اشاره به گفته رئیس جمهور و اشکال در نظام توزیع کشور اظهارداشت: در سال آینده باید تلاش مضائفی داشته باشیم که ضوابط خوبی در توزیع کالاهای اساسی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه امروز هم این صدای نفاق و اختلافی که شنیدهمیشود توطئه دشمن است و توصیه بزرگان این است که صمیمیت ،همدلی و همگرایی بین مردم ومسئولان باید حفظ شود گفت: در مجموع بار این مشکلات بر دوش مردم آمده و لازم است همهمسئولان دست به دست هم دهند تا بتوانیم این مسیر صعب العبور را با همکاری ، همدلی و همراهی پشت سر بگذاریم.

کاظمی با اشاره به پیگیرها و تلاشهای انجام شده در راستای رفع مشکلات حوزه انتخابی خود تصریح کرد: مشکلات شهرستان هم مثل مشکلات کشور است ما نمایندگان تلاشهای زیادی در راستای رفع مشکلات منطقه انجام دادیم اما من راضی نیستم ومعتقدم که بیش از این هم میشود کار کرد.

وی با اشاره به اینکه مجموعا در حوزه بهداشت درمان خوشبختانه اقدامات مطلوبی انجام شده اگر چه هم اکنون در حوزه بیمه ، تأمین دارو مشکلاتی داریم بیانکرد: در بحث بهسازی روستا با توجه به منابع موجود اقدامات خوبی صورتگرفته است .

نماینده ملایر در مجلس دهم با بیان اینکه در حوزه اشتغال شهرستان ۴۱ میلیارد تومان ثبت پرونده داشتیمکه بخشی از آن وصول شده و در این زمینه در سطح استان در زمینه جذب تسهیلات اشتغالزا ملایر رتبه اول را به خود اختصاص داده است ابراز کرد: بحث راهها یکی از اساسیترین دغدغههای نمایندگان شهرستان بوده که خوشبختانه با توجه به تخصیص اعتبارات دولتی و اختصاص مبلغ ۴ میلیارد تومان از سهم نمایندگان عملیات اجرایی مسیر ملایر – آورزمان – نهاوند نیمه اول سال ۹۸ آغاز میشود .

کاظمی با اشاره به اینکه فاز اول راه آهن همدان – ملایر هم پیمان سپاری،شده و در حال اقدام و انجام است اظهارداشت: سال ۹۷ در بحث تأسیسات دانشگاهی مبلغ ۵ میلیارد تومان برای دانشگاه فنی ومهندسی و خوابگاه فنی وحرفهای تخصیص یافته که امیدواریم وصول شده و اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه در یکی دو سال اخیر به اندازه ۱۰ سال گذشته در بحث اجرای فاضلاب شهری که از ضروریات زندگی شهری است در ملایر کار انجام شده گفت: در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ حدود ۱۲۰ هزار متر مربع اجرای آسفالت روستاهای ملایر را از محل تخصیص قیر یارانهای که با پیگیری نمایندگان بود را داشتیم.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با اشاره به اینکه تابستان ۹۸ آب شرب سد کلان به شهرملایر میرسد گفت: این پروژه هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت دارد و با پیگیریها مشکلات مالی طرح برطرف شده است .

کاظمی تصریح کرد: من نمره قابل قبولی به مجلس فعلی نمیدهم چراکه به اعتقاد من مجلس باید در رأس امور باشد اما نیست و تصمیماتی که گرفتهمیشود و طرحهایی که تصویب و تآکید میشود اجرایی نمیشود.

وی انتخاب آقای رئیسی را به ریاست قوه قضاییه با توجه به تجربه و صلاحیت ایشان مناسب دانست و افزود: ایشان میتواند در دستگاهها قضایی گامهای اصلاحی خوبی بردارد و اعتماد مردم را به دستگاه قضا جلب کند.

نماینده ملایر با اشاره به کسب عنوان شهر ملی و جهانی منبت و انگور تصریح کرد: قطعا با حضور گردشگران بخش کشاورزی و هنرمندان صنعت مبل ومنبت در شهرستان مواجه هستیم که نیاز است تدابیر لازم در این زمینه توسط میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی اندیشیده شود .

کاظمی در خصوص شایعات جابهجایی فرماندار ملایر با اشاره اینکه در طول ۳ سال گذشته هرگز مداخلهای در جابهجایی فرمانداران ومدیران شهرستان نداشته است ابراز کرد: اداره استان به عهده استاندار است و با توجه به نزدیک بودن انتخابات سال ۹۸ شاید جابه جایی در حوزه مدیریت شهرستان داشته باشیم اما این موضوع قطعی نیست وامیدواریم تصمیمات اتخاذ شده به نفع شهرستان باشد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال