بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۰:۴۵ ب.ظ
نماینده مجلس: نمره قابل قبولی برای مردم نداریم
نماینده مجلس: نمره قابل قبولی برای مردم نداریم همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز من مجلس را در راس امور نمی بینم و نتوانستیم خیلی نمره قابل قبولی را برای مردم داشته باشیم.

به گزارش ایرنا محمد کاظمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: ما در خیلی از موارد در مجلس سلب اختیار شدیم و در حالیکه مجلس باید در راس امور باشد، اینگونه نبود.
وی خاطرنشان کرد: لوایح چهارگانه ای که بسیاری از موانع و مشکلات مالی را در ارتباط با نظام بانکی، بیمه ای و مسایل پولی و بانکی حل می کرد و توسط مجلس تصویب شده و شورای نگهبان نیز آن را تایید و تصویب کرده که در این زمینه ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام را من به عنوان یک حقوقدان خیلی موجه نمی دانم.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم افزود: اگر بنا است مجلس در راس امور باشد، باید حرف آخر را در کشور بزنیم.
وی همچنین انتخاب حجت الاسلام رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه را انتخابی خوب دانست و افزود: وی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وارد دستگاه قضایی شد و فردی سخت کوش و فعال است که می تواند در این حوزه گام های اساسی بردارد.
کاظمی بیان کرد: با توجه به اینکه اقتصاد ما بیمار است و سر ریز تمامی مشکلات کشور در حوزه های مختلف به سمت دادگستری است، مشکلات دستگاه قضایی، بیشتر مشکلات کشوری است و با توجه به محدود بودن منابع مالی، نمی توانیم تعداد قضات را افزایش دهیم، در حالیکه هر سال تعداد پرونده های ورودی رو به افزایش است.

**رسیدگی به پرونده های سیاسی نباید امنیتی شود
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با تاکید بر اینکه حجت الاسلام رییسی در حوزه حقوق شهروندی و حقوق متهمان باید گام های اساسی بردارد افزود: همانگونه که قانون اساسی به حقوق شهروندی توجه کرده، قوه قضاییه نیز باید این حقوق را لحاظ کند.
کاظمی تصریح کرد: رسیدگی به پرونده های سیاسی نباید امنیتی شود و در دادگاه علنی انجام شود و زمان رسیدگی به پرونده ها کوتاه شود.
وی اصلاح قانون را یک نیاز ضروری و اساسی دانست و قوی تر کردن نظارت ها، تغییر شرایط موجود و تقویت و افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضایی را ضرورت های مهمی برشمرد که رییس قوه قضاییه می تواند در این زمینه گام های اصلاحی بردارد.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین سال ۹۷ را سالی پر فراز و نشیب برای کشور و مردم دانست و افزود: در نیمه دوم سال پس از خروج آمریکا از برجام دچار مشکل شدیم.
کاظمی با بیان اینکه نظام استکباری همواره از هیچ کوششی برای ضربه زدن به نظام و ملت ایران دریغ نمی کند گفت: اقدام ترامپ در خروج از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران یک اقدام غیرعقلانی، غیرقانونی و غیر اخلاقی و خلاف موازین بین المللی و یک ظلم آشکار علیه مردم ما بود.
وی از سکوت جامعه بین الملل و کشورها علیه اقدام نابخردانه آمریکا ابراز تاسف کرد و اظهار داشت: ملت ایران به تنهایی در مقابل این همه ظلم ایستادگی می کند.
کاظمی با اشاره به تلاش دولت برای حل مسائل و مشکلات کشور که متاثر از تحریم ها است گفت: به طور قطع دولت هم در انجام وظایف خود قصور، نقاط ضعفی و سوء مدیریت هایی دارد، اما باید بپذیریم که قبل از خروج آمریکا از برجام، روند عادی و خوب بود و یک شرایط با ثباتی را در کشور شاهد بودیم.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم با اشاره به تشکیل ستاد هماهنگی اقتصادی در کشور به دستور رهبر معظم انقلاب برای آسان سازی شرایط برای مردم گفت: خوشحال هستیم که آمریکا نتوانست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و با فروش روزانه بیش از یک میلیون بشگه نفت به صورت متعادل شرایط تامین مالی کشور فراهم می شود.
کاظمی ادامه داد: امسال در بودجه سال ۹۸ حدود ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم اختصاص دادیم.
وی بر لزوم تلاش مضاعف در نظام توزیع تاکید کرد و افزود: امروز بار سخت مشکلات معیشتی و اقتصادی روی دوش مردم است و همه باید با وحدت، صمیمت و همدلی این مسیر را با موفقیت پیش ببریم.
عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: امروز هر صدایی که برای نفاق و اختلاف انگیزی باشد، به طور قطع صدای دشمن است.

** از مردم برای شرایط سخت اقتصادی عذرخواهی می کنم
کاظمی گفت: باید به خاطر شرایط به وجود آمده از مردم عذرخواهی کنیم و من به سهم خودم از مردم عذرخواهی می کنم که نتوانستیم متناسب با شان مردم در راستای تامین معیشت و یک زندگی آرام موفق باشیم.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم ابراز امیدواری کرد: سال آینده بتوانیم گام های موثری برای حل مشکلات مردم و کشور برداریم و همواره این امر دغدغه نمایندگان مجلس است.
کاظمی همچنین به اقدامات انجام شده در شهرستان ملایر اشاره کرد و افزود: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا از منابع محدود بتوانیم به نیازها و مشکلات اساسی مردم ملایر پاسخ دهیم.
وی پیشرفت های حوزه بهداشت و درمان را چشمگیر دانست و گفت: اگرچه مشکلاتی در تامین دارو، بیمه و درمان داریم، اما گام های بسیار موفقی در این حوزه برداشته شد.
وی اجرای طرح هادی و بهسازی روستایی را نیز موفق خواند و بیان کرد: ۴۱۰ میلیارد ریال برای اخذ تسهیلات اشتغالزایی پرونده تشکیل و بخشی از این تسهیلات پرداخت شد و رتبه نخست استان را کسب کردیم.
کاظمی تکمیل چهارخطه محور ملایر، آورزمان به نهاوند را دغدغه اصلی برشمرد و اظهار داشت: علاوه بر اعتبارات دولتی، نمایندگان نیز از سهم خود ۴۰ میلیارد ریال بودجه برای اجرای این طرح اختصاص دادند که امیدواریم اوایل سال آینده عملیات اجرایی این محور آغاز شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم همچنین واگذاری قطعه نخست راه آهن همدان- ملایر را اقدامی مثبت در حوزه ریلی این شهرستان عنوان کرد و افزود: ۵۰ میلیارد ریال برای تاسیسات دانشگاهی از سهم نمایندگان این شهرستان اختصاص داده شد.
وی به اجرای ۱۲۰ هزار مترمربع آسفالت در سطح روستاها و رسیدن آب شرب سد کلان به شهر ملایر در تابستان سال آینده اشاره کرد و یادآور شد: در یک سال گذشته به اندازه ۱۰ سال در حوزه اجرای فاضلاب شهری ملایر کار انجام شد.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم درباره تغییر فرماندار ویژه ملایر نیز بیان کرد: استاندار همدان به عنوان نماینده عالی دولت در مورد تغییر و تحول مدیران و فرمانداران تصمیم گیرنده است و ما خیلی مداخله ای در این زمینه نداریم.
کاظمی به طرحی مربوط به کودک همسری در کمیسیون قضایی مجلس اشاره کرد و گفت: این طرح رد شده، اما در صحن علنی مجلس هنوز مطرح نشده است که به طور قطع رای می آورد.
وی همچنین افتتاح چهار مرحله از پارس جنوبی در عسلویه با دست مهندسان پرتوان ایرانی را به عنوان یک اقدام بزرگ در کشور تبریک گفت.
۷۵۲۸/۲۰۸۷


منبع :: http://www.irna.ir

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال