بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۴ ب.ظ
پذیرش بیش از ۱۲۲ هزار نفرروز میهمان فرهنگی در ستادهای اسکان همدان
پذیرش بیش از ۱۲۲ هزار نفرروز میهمان فرهنگی در ستادهای اسکان همدان همدان – مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از پذیرش ۱۲۲ هزار نفرروز مسافر نوروزی در پایگاه های اسکان فرهنگیان این استان خبر داد.

محمد پورداوود در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه اسکان فرهنگیان استان همدان ۱۲۲ هزار و ۷۹۳ نفر روز در پایگاه‌های اسکان این استان مورد پذیرش قرار گرفتند.

پورداوود افزود: از آغاز فعالیت ستادهای اسکان استان تاکنون ۴۷ هزار و ۱۵۳ نفر در قالب ۱۳ هزار و ۱۰۰ خانوار میهمان فرهنگی پذیرش شده‌اند.

وی عنوان کرد: ارائه خدمات در ستادهای اسکان فرهنگیان استان تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان همچنین از اسکان اضطراری آسیب دیدگان سیل در تعدادی از مدارس استان همدان خبر داد و گفت: با توجه به وقوع سیل در روستای شریف آباد منطقه خزل و تخلیه خانه‌ها، تعدادی از اهالی این روستا در مدرسه پروین اعتصامی شهر فیروزان اسکان داده شدند.

پورداوود افزود: همچنین در روستای دهنو منطقه خزل ۲ خانوار که منازل آنها آسیب دیده بود در مدرسه شهید خزایی این روستا استقرار یافتند.

وی با بیان اینکه در منطقه قلقل رود نیز آسیب دیدگی و تخریب تعدادی از خانه‌های روستایی را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: در روستاهای سازیان و هوش ۲ مدرسه در اختیار کسانی که منازل آنها تخریب یا در معرض خطر بودند، قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در سطح نواحی، شهرستان‌ها و مناطق استان، تعداد قابل توجهی از مدارس جهت اسکان اضطراری آماده شده است.

پورداوود افزود: پیش بینی‌های لازم برای مواقع اضطراری صورت گرفته و در صورت نیاز از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات آموزش و پرورش استان برای اسکان اضطراری استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان همدان آماده همکاری با نهادها و دستگاه‌های ذیربط در زمینه ارائه خدمات به شهروندان و مدیریت بحران احتمالی است.

کد خبر ۴۵۸۰۳۷۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال