بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۲:۵۴ ق.ظ
سیل و سفر، فصل دیگر گردشگری همدان
سیل و سفر، فصل دیگر گردشگری همدان همدان- ایرنا- پارادوکسی از تلخی سیل ویرانگر و تجربه های شیرین سیر و سفر به همدان در روزگاری که انگار اشتهای ننه ‌سرما برای سفیدپوش کردن قله الوند و آرامگاه بوعلی سینا و یخبندان آبشار چین چین گنجنامه تمامی ندارد، حکایت از رویش فصل دیگری از گردشگری در دیار چهاراقلیم همدان است.

به گزارش ایرنا، سیل به همدان آمد و مسافران هم پا به پایش؛ آنهم در هنگامه ای که هشدارهای جدی به مسافران داده می شد تا کوله بار سفر نبندند و راهی جاده ها نشوند.
اما سفر۱۷ هزار و ۸۱۰ نفر از چهار گوشه ایران به پایتخت تاریخ و تمدن ایران درست در ۱۲ فروردین که سیل سر و روی شهر و روستاهای همدان را می شست و با خود می برد؛ نشان داد نه توصیه های مکرر ستاد بحران، نه برف، کولاک و باران سد راه مسافران هگمتانه نیست.
سیل این مسافران، لبخندی از رضایت بر لبان سرد و کبود مردم شکفت؛ گویی فصل دیگری از گردشگری در همدان رقم خورده باشد.
فصلی که هم شبیه بهار است و هم زمستان؛ پارادوکسی از تلخی سیل ویرانگر و تجربه های شیرین سیر و سفر به همدان در روزگاری که انگار اشتهای ننه ‌سرما برای سفیدپوش کردن قله الوند و آرامگاه بوعلی سینا و یخبندان آبشار چین چین گنجنامه تمامی ندارد.
آن سوی تراژدی سیل ویرانگر، داستان کرسی و چای و قصه‌های باستانی، در روستاهای گردشگری ورکانه، ملحمدره و گشانی به راه بود و تماشای قامت خمیده شاخسار جوانه زده زیر سنگینی حجم برف از قاب پنجره‌های چوبی نفس مسافران را از جای گرم بلند می کرد.
آمیخته سیل و سفر را به فال نیک می گیریم اگر چه این مهمانی و میزبانی در شرایطی بحرانی وغیر طبیعی رخ داد اما حامل نویدهای تازه ای برای دیار چهار اقلیم همه دانایان است که همیشه و همه حال خواهان دارد، حتی در سیل!
گزارش از زهرا زارعی
۷۵۲۷/۲۰۸۷


منبع :: http://www.irna.ir

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال