بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۲:۲۰ ق.ظ
وحدت و انسجام خوبی در همدان وجود دارد/ضرورت سنجش رضایت مردمی
وحدت و انسجام خوبی در همدان وجود دارد/ضرورت سنجش رضایت مردمی همدان – امام جمعه همدان با بیان اینکه وحدت و انسجام خوبی در استان همدان وجود دارد اما باید میزان رضایت مندی مردم را سنجید، گفت: خسارت‌ بارندگی ها باید حذف و ظرفیت‌ها به فعلیت تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب شعبانی شامگاه سه شنبه در ستاد مدیریت بحران استانداری همدان با تبریک عید مبعث و قدردانی از مدیران به جهت مدیریت اوضاع در استان همدان گفت: از طرف همه مردمی که نگاهشان به شما و ستاد بحران بوده از اعضای ستاد بحران قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه ما در میدان عمل نبودیم اما در بازدیدها اوضاع را رصد می‌کردیم و شرایط خوب بود، گفت: بنده واسطه رساندن تشکرهای مردم به شما هستم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه وحدت و انسجام خوبی در استان وجود دارد اما باید میزان رضایت مندی مردم را سنجید، گفت: خسارت بارندگی باید حذف و ظرفیت‌ها به فعلیت تبدیل شود.

وی تاکید کرد: توسعه زمانی خوب است که باران باعث رشد استان شود نه اینکه به ایجاد خسارت منجر گردد که این امر نیازمند مطالعه است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر و تشکر از هماهنگی و تلاش‌های اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران اظهار کرد: با اعلام گزارش و هشدارهای از قبل سازمان هواشناسی سازمان از اوایل سال جدید مدیریت بحران تشکیل جلسه و با تمهیدات اندیشیده شده برای ارائه خدمت مطلوب وارد عمل شدند.

امیر خجسته با اشاره با تشکیل اولین جلسه مدیریت بحران در پنجم فروردین ماه خاطر نشان کرد: در زمینه کمک به سیل زدگان و مردم نقش اداری و انتظامی مطرح نبود و همه دستگاه‌های خدمت رسان از جمله سپاه و نیروی انتظامی یک دست، همراه و همدل به یاری حادثه دیدگان شتافتند.

تخریب راه دسترسی روستای قلعه جوق به راستگویان

وی با اشاره با بازدید شامگاه شب گذشته خود از راه دسترسی روستای قلعه جوق به راستگویان بیان کرد: این راه در طی بارش‌های شب گذشته تخریب و امکان دسترسی به کمک به اهالی روستا را قطع کرده که نیاز است تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شود.

خجسته با اشاره به پیش بینی‌های انجام شده در ماه آینده‌های آینده و ادامه بارش‌های استان عنوان کرد: با بررسی نقاط قوت و ضعف مدیریت بحران استان همدان نباید به گونه‌ای پش رفت که خدایی نکرده دچار مشکل شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان نیز با بیان اینکه امداد گاز رسانی ۲۴ ساعته فعال است و در شهرها ۷۵ امدادگر و در روستاها ۱۷۶ امدادگر فعالیت ۲۴ ساعته دارند، گفت: در وقایع اخیر مشکل شهرستان نهاوند و قطعی گاز این منطقه طی مدت ۱۰ ساعت رفع شد.

عبدالله فیاض با بیان اینکه در برخی روستاها به علت وجود واحدهای غیر مقاوم و قرار گرفتن انشعابات گاز خارج از واحدها تخریب این واحدهای مسکونی برای انشعاب گاز خطرناک است، گفت: برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی ۲۷۰۰ انشعاب گاز ایمن‌سازی شد و علمک ها از سرویس خارج شدند تا آسیب نبینند.

وی به مشکل پیش آمده در روستای قلعه جوق اشاره کرد و با بیان اینکه استمرار گاز رسانی وجود دارد، گفت: یک خط گاز آسیب دیده بود که وارد مدار شده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه اتفاقات اخیر برای همه تکالیفی ایجاد کرد و مجلس و دولت در این زمینه وظایفی دارند، عنوان کرد: احتمال تکرار این حجم از بارش در استان همدان وجود دارد و باید به گونه‌ای تدبیر شود که از باران خدادادی استفاده صحیح داشت چرا که آب ارزشمند است و استفاده حداکثری از آن باید لحاظ شود.

اکبر رنجبر زاده با بیان اینکه آب نباید هدر برود بلکه به نظر می‌رسد ذخیره‌سازی آب با ایجاد سدهای ذخیره تغذیه مصنوعی در این زمینه چاره ساز است، گفت: هر دستگاهی باید طرح جامعی ارائه دهد که بر مبنای آن بتوان آب را ذخیره کرد.

وی با بیان اینکه نباید در دفعات بعدی خساراتی به این حجم در استان همدان وجود داشته باشد، گفت: ۸ هزار هکتار زمین کشاورزی تخریب شده که رقم کمی نیست.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: استان همدان سلامت است و عقلانیت در این استان بالاست.

کد خبر ۴۵۸۰۶۶۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال