بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۲۹ ب.ظ
هلال احمر همدان به ۳۹۹۱ سیل زده امداد رسانی کرد
هلال احمر همدان به ۳۹۹۱ سیل زده امداد رسانی کرد همدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمرهمدان گفت: تیم های امداد و نجات از ۱۱ تا ۱۸ فروردین امسال به سه هزار و ۹۹۱ حادثه دیده از سیل و زلزله امداد رسانی کرد.

ابراهیم کارخانه ای روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: مجموع حادثه دیدگان چهار هزار و ۱۹۵ تن بودند که ۸۰۳ تن از این تعداد اسکان اضطراری شدند.
وی اضافه کرد: ۷۷۰ عملیات در این مدت زمان صورت گرفته که بیشترین میزان آن با ۱۵۲ مورد مربوط به نهاوند و پس از آن شهرستان های بهار با ۱۳۴ و همدان با ۱۰۹ عملیات در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی اضافه کرد: سیلاب به برخی از منازل مسکونی وارد شده بود که با کمک تیم های هلال احمر در ۵۸۶ مورد از منازل تخلیه آب صورت گرفت.
وی ادامه داد: ۴۲۹ نیروی امدادی جمعیت هلال احمر در قالب ۱۴۸ تیم به آسیب دیدگان سیل از ۱۱ تا ۱۸ فروردین امداد رسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمرهمدان، توزیع ۵۰۴ بسته غذایی، اعزام ۴۰ ماموریت توسط آمبولانس، ۸۷ عملیات توسط خودروهای کمک دار، استفاده از هشت دستگاه خودرو نجات و یک قایق را از دیگر فعالیت های هلال احمر در جریان بروز سیل در همدان برشمرد.
کارخانه ای ادامه داد: ۱۲۱هزار و ۶۲۳ تماس با سامانه ۱۱۲ از ۱۱ تا ۱۸ فروردین برقرار شده که به ۸۶ هزار و ۷۹۰ تماس پاسخ داده شده است.
وی درباره خدمات معاونت امداد و نجات در زمینه امدادرسانی به سیل زدگان لرستان گفت: ۵۴ نیروی امدادی، ۲ دستگاه موتور روبین، ۲ قلاده سگ تجسس و ۹ دستگاه خودروی کمک دار توسط این معاونت به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمرهمدان افزود: یک هزار تخته پتو، یک هزار ۴۰۰ تخته چادر، پنج هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۴۰ هزار قوطی کنسرو و یک کانکس سرویس بهداشتی به لرستان ارسال شد.
کارخانه ای اضافه کرد: کمک های غیر نقدی جمع آوری و ارسال شده برای سیل زدگان گلستان شامل ۹ نوع مواد غذایی، چهار نوع وسایل زیستی، یک هزار و ۱۱۱ قوطی انواع کنسرو، ۵۰۰ تخته پتو، ۱۰۴ بطری آب معدنی، ۷۶ ثوب لباسو ۶ نوع مواد بهداشتی است.
وی ادامه داد: همچنین یک هزار و ۹۲۰ مواد غذایی یکماهه، یک هزار و ۴۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۲ هزار تخته پتو از انبار هلال احمر به گلستان ارسال شد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمرهمدان اظهار داشت: ۵۰۰ بسته غذایی یکماهه و یک هزار و ۵۰۰ روغن ۸۱۰ گرمی هم از انبار هلال احمر راهی کرمانشاه شد.
به گزارش ایرنا، ۱۵ پایگاه ثابت و ۹ پایگاه سیار هلال احمر در نوروز امسال فعال بودند.
۷۵۲۶/۲۰۸۷


منبع :: http://www.irna.ir

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال