بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۰:۵۶ ب.ظ
ضرورت شفاف سازی اختصاص اعتبار به برخی هیئت‌ها و تشکل‌ها در همدان
ضرورت شفاف سازی اختصاص اعتبار به برخی هیئت‌ها و تشکل‌ها در همدان همدان – رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بر شفاف سازی نحوه اختصاص اعتبار به برخی هیئت‌ها و تشکل‌ها در همدان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمسعود عسگریان ظهر چهارشنبه در صحن شورای شهر همدان اظهار کرد: سپاه یک نهاد برخواسته از انقلاب اسلامی و دستورات امام (ره) بوده و ما هم در حمایت و حفاظت از این ارگان انقلابی ورود می‌کنیم.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه شورا زبان گویای مردم است، بیان کرد: باید قاطع، شفاف و کامل اینگونه مباحث از زبان شورا مطرح شود و در کنار نصب پرچم سپاه در حمایت از این نهاد انقلابی، نصب بنر نیز در سطح شهر داشته باشیم.

وی با انتقاد از اختصاص اعتبار به برخی هیئت‌ها و تشکل‌ها توسط شهرداری، افزود: کمک‌ها و مساعدت‌ها باید به طور شفاف صورت پذیرد و این کمک‌ها نباید تنها مختص افراد و هیئت‌ها و تشکل‌های خاصی باشد بلکه باید در توزیع این سهم عدالت رعایت شود.

تروریستی خواندن سپاه پاسداران توهین محرز و مستقیم به ملت ایران است

رئیس شورای شهر همدان نیز با تبریک اعیاد شعبانیه، اقدام ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد و گفت: تروریستی خواندن سپاه پاسداران توهین محرز و مستقیم به ملت ایران است.

کامران گردان با بیان اینکه طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی، سپاه پاسداران جزو نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است، افزود: این اقدام رئیس جمهور آمریکا، توهین به قانون اساسی و مردم ایران است که باید در این برهه زمانی، همه از قانون اساسی کشور دفاع کنیم.

گردان با بیان اینکه این اقدام موجب ایجاد شور و هیجان در جامعه در حمایت بیشتر از سپاه پاسداران شده است، اضافه کرد: با محکوم کردن این اقدام وقیحانه، تلاش می‌کنیم حرکت خنثی شود و به سپاه پاسداران و مملکت خللی وارد نشود.

وی با اشاره به اقدام نهادها و سازمان‌های مختلف از سپاه پاسداران، افزود: شورای شهر همدان نیز به منظور اعلام همبستگی و حمایت از سپاه پاسداران، علاوه بر پرچم افراشتن پرچم جمهوری اسلامی و شورای شهر، پرچم سپاه پاسداران را نیز مقابل ساختمان شورای شهر برافراشت.

دولت ترامپ از گذشته درس نگرفته است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورای شهر با تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: اقدام کنونی دولت ایالات متحده آمریکا در تروریستی اعلام کردن یک نهاد نظامی برآمده از متن مردم و پاسدار ارزش‌های بنیادین نظام جمهوری اسلامی بار دیگر نشان داد، دولت ترامپ از گذشته تاریخی روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران به خوبی درس نگرفته است.

جواد گیاه شناس همچنین گفت: پس از نقض عهد و نشان دادن عدم پایبندی به تعهدات بین‌المللی در برجام بار دیگر اقدام یک‌جانبه دولت ترامپ نشان داد که این کشور هیچ ارزشی برای معیارهای جهانی و بین‌المللی قائل نیست و حتی مهمترین حق سیاسی یعنی حاکمیت سیاسی برآمده از رأی مردم را هدف بنیادین خود قرار داده و به دنبال خیالی خام برای تغییر رژیم در ایران است.

وی با تأکید بر اینکه دشت‌ها، کوه‌ها و سرزمین ایران اسلامی و منطقه‌ها همگی نشان از رشادت‌های سرداران بی سری است که حافظ امنیت، صلح و ثبات در منطقه بوده‌اند، افزود: فرزندان برآمده از انفاس شهدای معزز، پیشگامان و یاران شهادت با تأسی به سردارانی چون همت، باکری، صیاد، تهرانی مقدم‌ها و همدانی‌ها همگی در سرلوحه خویش در هم پیچاندن طومار کسانی را دارند که خود پرورش تروریسم به ویژه تروریسم دولتی در منطقه ما بوده است.

وی ادامه داد: ملت ایران نیرویی را که برآمده از خویش است و در بسیاری جهات ضامن ثبات و امنیت در کشور و منطقه بوده را هیچگاه تنها نمی‌گذارند و در برابر چنین اقداماتی نیز سکوت نمی‌کنند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان در پایان سخنانش گفت: اما امروز آزمون جهانی است که ملت ایران را به نظاره از رفتار سرداران صلح و ثبات و درس دموکراسی و عدم مداخله در منطقه و امور دیگران کرده است.

تصمیم ترامپ حربه‌ای برای جلوگیری از رشد سپاه است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه پاسداران ما به سیدالشهدا (ع) پاسدار واقعی اسلام ناب اقتدا می‌کنند، گفت: پاسداری از انقلاب در امتداد حرکت امام حسین (ع) است و این مسیر تا ظهور حضرت ولیعصر (عج) ادامه می‌یابد.

اکبر کاوسی امید با اشاره به اینکه این عمل مذبوحانه رئیس دولت آمریکا در اعلام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی را محکوم می‌کنم، اضافه کرد: پیروزی‌های پی در پی رزمندگان و جبهه مقاومت در غرب آسیا یکی از دلایلی این اقدام بود چراکه دیگر تحمل رشد سپاه را نداشتند و با این حربه می‌خواهند جلوی رشد این نهاد را بگیرند؛ ۴۰ ساله شدن انقلاب دلیل دیگر بوده که صهیونیسم در اوج عصبانیت این عمل را انجام داده است.

کاوسی امید افزود: احمقی که سیاه را سفید و سفید را سیاه می‌خواند یقیناً آل سعود و آل خلیفه را حامی حقوق بشر و سپاه را تروریست خواهد خواند و به غیر از این هم از آنان انتظار نیست.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام رئیس جمهور آمریکا را محکوم می‌کنیم، عنوان کرد: این اقدام باعث شد اقشار مختلف مردم در حمایت از سپاه و آرمان‌های انقلاب در کنار هم و در یک جبهه متحد مقابل جبهه صهیونیسم بایستند.

اتمام و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اولویت کار شهرداری باشد

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه از دوره چهارم و ابتدای شورای پنجم در خصوص بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و کمک به نیازمندان کمک کرده‌ایم، گفت: برای پیشگیری از پیش آمدن برخی مسائل در جامعه باید مراقبت کنیم.

حسین قراباغی با بیان اینکه امسال سال انتخابات است، گفت: کار نکرده و کرده امسال تجزیه و تحلیل می‌شود و باید به گونه‌ای کار کنیم که مطرح نشود انتخاباتی است و یا به نفع گروه خاصی نباشد چراکه شائبه‌ها هست.

وی اولویت مطالبات شورا را انجام کارهای نیمه تمام پروژه‌ها دانست و بیان کرد: برای من مهم است کارها در سطح شهر به سرعت انجام شود و پاسخگوی وجدان خود و مطالبات مردم باشم و باید در سال جاری اتمام و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام صورت گیرد.

کد خبر ۴۵۸۷۱۵۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال