بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۶ ب.ظ
سیل در شهرستان نهاوند ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت
سیل در شهرستان نهاوند ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت همدان – نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سیل در شهرستان نهاوند ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت، گفت: باید نیازمندی‌ها و آسیب‌ها هر چه سریع‌تر شناسایی و گزارش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا ظهر شنبه در شورای اداری استان همدان با بیان اینکه اتحاد و انسجام و برادری و در یک کلام توسعه کشور ایران و در مقیاس ملی استان همدان مورد توجه است، گفت: در پازل کشورداری هر یک از مجموعه‌ها نقش ویژه ای دارند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی‬ با بیان اینکه سال گذشته سال توأم با توفیقات الهی بود که از آن به عنوان چراغ راه در سال جدید استفاده خواهیم کرد، گفت: سال گذشته در همدان تحولاتی صورت گرفت و امیدواریم امید بخش تر از سال گذشته پیش برویم و تجربیات به دست آمده را در پیمودن مسیر به کار گیریم.

بهرام نیا با بیان اینکه کارها در سایه همدلی انجام می‌شد، گفت: پارسال در مقام مقایسه استان همدان از لحاظ کمی و کیفی یک سر و گردن بالاتر از استان‌های دیگر بود.

دولت سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان کسری بودجه داشت

وی با بیان اینکه دولت سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان کسری بودجه داشت به طوری که برای پروژه‌هایی در قالب تملک دارایی‌ها اعتباراتی تعریف شده بود که محقق نشد، گفت: در استان همدان با تدابیر مدیریت استان و شورای تأمین و شورای اداری پروژه‌ها در سطح بالایی مصداق پیدا کرد و عملیاتی شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از وجود ۷۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور که طی ۲۰ سال تکمیل آنها به طول می‌انجامد خبر داد و گفت: ۵ هزار پروژه ملی و ۶۵ هزار پروژه استانی است و طی تفاهمی بین مجلس و دولت مقرر شد پروژه‌های ملی تعریف نشود اما در نهاوند ۶ پروژه ملی تعریف شد.

وی به آغاز عملیات اجرایی سد گرین نهاوند و کلنگ زنی راه نهاوند – بروجرد، نهاوند – ملایر و نهاوند – کرمانشاه اشاره و کلنگ زنی راه آهن نهاوند با ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار قبل از فرا رسیدن ماه رمضان را از جمله اقدامات برشمرد و گفت: در سایه همدلی و هم آوایی این اتفاقات رقم خورده و بستر فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مردم در رأس هستند، گفت: در قالب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بزرگترین کارخانه شکر با ظرفیت تولید سالانه ۷۰ هزار تن در نهاوند اجرایی شد و تنها معدن طلای استان در دهه فجر در نهاوند کلنگ زنی شد که همه این موارد بارقه‌های امید را برای مردم ایجاد می‌کند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مثبت استان همدان گفت: ظرفیت‌ها باید در اختیار تولید باشد و به معیشت مردم توجه شود.

نهاوند در حوادث سیل اخیر نادیده گرفته شد

بهرام نیا به حادثه سیل نوروز امسال نیز اشاره کرد و با بیان اینکه سیل رخ داده کام ما را تلخ کرد اما سیل مهربانی‌ها به مردم آلالم را تا حدودی کاهش داد، گفت: حضور نیروهای تاثیرگذارتر در صحنه زیبایی‌های خاص خود را داشت.

وی با بیان اینکه گاماسیاب نهاوند سرچشمه رود کرخه است و بالاترین بارش در ۲۴ ساعت متعلق به نهاوند بود اما مشکلات سنگینی پیش نیامد، گفت: ۲۲ استان کشور دچار سیل زدگی شدند و صدمات بسیاری به جای ماند کمااینکه سیل در شهرستان نهاوند ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت.

بهرام نیا با بیان اینکه به نظر می‌رسد نهاوند در حوادث اخیر نادیده گرفته شده چرا که حجم و سیل در ۲۲ استان درگیر زیاد بود، اظهار داشت: باید نیازمندی‌ها و آسیب‌ها هر چه سریع‌تر شناسایی و گزارش شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از وقوع ۲۲ مورد رانش زمین و قطع آب و گاز در زمان وقوع سیل در نهاوند سخن گفت و افزود: ۵ درصد اعتبارات بودجه ملی به ستاد بحران اختصاص یافته و به عنوان تنخواه در اختیار ستاد است و باید هر چه زودتر با دریافت اعتبارات آسیب روحی و مادی وارد بر پیکره استان را رفع کنیم.

کد خبر ۴۵۸۹۶۰۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال