بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۵ ب.ظ
سیل مهربانی همکلاسی ها
سیل مهربانی همکلاسی ها همدان- ایرنا- پویش ملی حمایت دانش آموزان از مناطق سیل زده در قالب «سیل مهربانی همکلاسیها» و با محوریت «هرمدرسه یک پایگاه همدلی» در همدان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، به دنبال بروز سیل و تخریب خانه و کاشانه شماری از هموطنان اما موج خروشانی از مهربانی شکل گرفت تا غم و اندوه را از چشم و رخسار آسیب دیدگان کنار بزند.
سیل کمک های مردمی، سیل ویرانگر را کنار زده و مردم نوع دوست به مثابه «چو عضوی به درد آورد روزگار – دگر عضوها را نماند قرار» کمک های خود را روانه استان های متاثر از سیل کردند.
با این وجود سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای مواجهه با نیازهای فوری و عمومی مناطق خسارت دیده از سیل های ویرانگر اخیر طرح «سیل مهربانی همکلاسی ها» را با مشارکت و هم افزایی پیشتازان سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سازمان بسیج دانش آموزی، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و شوراهای دانش آموزی کلید زد.
به طور حتم این حرکت خیرخواهانه به عنوان یک فرصت تربیتی و اجتماعی قلمداد شده تا بخشی از آلام و خسارات وارد شده به دانش آموزان و خانواده ها برطرف شود.
به گفته معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر همدان این پویش با هدف ترویج فرهنگ نوع دوستی، تلاش، ایثار و مشارکت جویی در بین دانش آموزان، همدلی و همراهی با دانش آموزان و خانواده های آسیب دیده از سیل و انسجام بخشی هدایای نقدی و غیرنقدی دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا برگزار شد.
مریم پاک بین به ایرنا گفت: ستاد مدرسه متشکل از مدیر واحد آموزشی، معاون پرورشی، مسئول بسیج دانش آموزی، دبیر کانون دانش آموزی جوانان هلال، مسئول انجمن اسلامی، رییس سازمان دانش آموزی و نماینده انجمن اولیا و مربیان نسبت به اطلاع رسانی و جمع آوری هدایای نقدی و غیرنقدی دانش آموزان و فرهنگیان و اولیا اقدام می کنند.
وی عنوان کرد: تمامی وجوه نقدی اهدایی و داوطلبانه جمع آوری شده از دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا در مدارس پس از تهیه به حساب سایر منابع کمک های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان واریز می شود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر همدان ادامه داد: همچنین اقلام و هدایای غیرنقدی جمع آوری شده توسط واحدهای آموزشی در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد.
پاک بین بیان کرد: با وجود اینکه ۲۸ فروردین روز ولادت علی اکیر و روز جوان برای این پویش پیش بینی شده اما همدان از هم اینک در این طرح پیشگام است.
وی افزود: استان همدان دارای ۲۰۰ کانون دانش آموزی و ۴۴ کانون دانشجویی است که با شکل گیری پویش «سیل مهربانی همکلاسی ها» تاکنون درصدی از مدارس به این پویش پیوسته و این آمار در حال افزایش است.

**عزیمت جوانان داوطلب هلال احمر به لرستان
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر همدان گفت: تیم ۳۳ نفره کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر این استان در ۲ روستای سیل زده پل دختر حضور یافتند.
مریم پاک بین بیان کرد: سازمان جوانان هلال احمر کشور ابتدا با حضور در مناطق سیل زده روستاهای مورد نیاز برای امداد رسانی را مشخص کرده و به استان ها برای حضور در این مناطق اطلاع رسانی می کند.
وی اضافه کرد: بر این اساس ۲ روستای «بابازید» و «ملاوی» برای حضور کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر استان همدان تعیین شد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر همدان افزود: این تیم ۳۳ نفره با حضور در این ۲ روستا اقدام به زدودن گل و لای از داخل خانه سیل زدگان کردند.
پاک بین ادامه داد: جوانان داوطلب هلال احمر همچنین اقدام به پاک کردن منازل و انتقال فرش های کثیف به کارواش های مستقر در روستا کردند.
وی اظهار داشت: حضور جوانان هلال احمر در این مناطق موجب دلگرمی سیل زدگان شده و آنها احساس می کردند که برای حل مشکلاتشان تنها نمانده و هلال احمر در کنار آسیب دیدگان است.
پاک بین بیان کرد: تیم حمایت های روانی و اجتماعی (سحر) هلال احمر نیز به زودی عازم این مناطق شده تا با همراهی اجتماعی با آسیب دیدگان از سیل و آبگرفتگی اقدام به حمایت های روانی و اجتماعی از آنها کنند.

** راه اندازی ۵۰ پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر همدان نیز به ایرنا گفت: ۵۰ پایگاه ثابت و سیار و ۴۲ خانه هلال در ۹ شعبه برای جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان شده است.
سیلوا صلح میرزایی افزود: میزان کمک های نقدی جمع آوری شده در این استان تاکنون به سه میلیارد و ۶۳۸ هزار ریال رسیده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این کمک های غیر نقدی جمع آوری شده توسط معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر در قالب چند محموله به لرستان ارسال شد.
صلح میرزایی افزود: این اقلام شامل ۴۳ هزار و ۱۱۴ قوطی انواع کنسرو، پنج هزار و ۴۷۹ بطری آب معدنی، یک تن و ۶ کیلوگرم برنج، ۶۷هزار و ۸۴۰ قرص نان، ۱۴ هزار و ۴۰۰ عدد تخم مرغ و چهارهزار و ۲۹۱ عدد نواربهداشتی است.
وی گفت: همچنین پنج نوع وسایل زیستی، حدود ۲ هزار ۳۸ ثوب لباس، هشت نوع لوازم بهداشتی و سایر اقلام برای سیل زدگان لرستان ارسال شده است.

**حضور پزشکان و روانشناسان در لرستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان به ایرنا گفت: چهار پزشک، چهار پرستار، ۲ ماما، سه روانشناس فعال در معاونت درمان و توانبخشی به لرستان عزیمت کردند.
بهروز کارخانه ای از ارسال ۱۴۰ نوع دارو به میزان ۲۸ هزار و ۸۴۶ عدد خبرداد و افزود: یک کارشناس بهداشت، سه امداد گر، راننده و تکنسین دارو نیز برای کمک به سیل زدگان لرستان در این استان حضور یافتند.

** ارسال واکسن و شیرخشک به لرستان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز به ایرنا گفت: هزاران دُز انواع واکسن از این معاونت به منطقه سیل زده استان لرستان ارسال شد.
رشید حیدری مقدم اظهار داشت: این واکسن ها شامل ۳۶ هزار دُز فلج اطفال خوراکی، ۲۱ هزار و ۶۰۰ دُز واکسن ام.آر، ۵۰۰ ویال سرم مارگزیدگی، ۵۴۰ ویال سرم عقرب گزیدگی، ۵۰۰ دز واکسن هاری و ۶۳ هزار واحد سرم هاری است.
وی اضافه کرد: همچنین محموله حاوی پنج هزار قوطی شیر خشک نیز پیشتر از طریق این معاونت برای کودکان سیل زده لرستان ارسال شده و آمادگی لازم برای ارائه دیگر خدمات بهداشتی وجود دارد.
۷۵۲۶/۲۰۸۷


منبع :: http://www.irna.ir

آخرین اخبار سرویس همدان پایگاه تحلیلی -خبری شعار سال