به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رییس شورای شهر بهار در گفتگو با خبرنگاران گفت: پس از گذشت سالهای طولانی از بلاتکلیفی طرح جامع شهر بهار، با تلاش اعضای شورای شهر و شهردار محترم و جلسات متعدد با مدیر کل و کارشناسان مسکن و شهرسازی استان و شورایعالی معماری وزارت مسکن و شهرسازی طرح جامع شهر بهار تهیه شد.

حسین فیض الهی اضافه کرد: طرح جامع پس از تهیه، برای ابلاغ به استانداری همدان تحویل شد ولی متاسفانه با گذشت چند ماه مردم این شهر منتظرِ ابلاغ این طرح می باشند.

وی افزود: تعلل در ابلاغ این طرح مانع از ابلاغ طرح تفضیلی شهر شده و مردم و شهرداری جهت انجام امورات خود با مشکل مواجه شده اند.

وی ادامه داد: تاخیر امر مذکور هیچ توجیهی را برای مردم ندارد و تا کی باید مردم به علت نبود طرح جامع شهری و تفضیلی جهت تعیین تکلیف برخی ضوابط پشت درهای کمیسیون ماده ۵ سرگردان باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه این شهر از معدود شهرهایی است که فاقد طرح جامع شهری میباشد و لذا به نمایندگی از مردم شریف شهر بهار از استاندار همدان درخواست عاجل داریم نسبت به ابلاغ طرح مذکور دستور مقتضی را صادر فرمائید.

وی اظهار داشت: در پایان از نماینده محترم مردم در مجلس جناب پورمختار و فرماندار محترم شهرستان جناب قنبری درخواست داریم نسبت به تحقق این امر به درخواست عمومی شهروندان فهیم بهار پیگیر موضوع باشند.